Reklama
Reklama

Córka Dariusza Szpakowskiego robi karierę na ekranie. Ale nie poszła w ślady ojca

Dariusz Szpakowski może być dumny z córki. Gabriela stawia pierwsze kroki w swojej karierze. Niestety nie poszła w ślady ojca. Córka komentatora podobnie jak jej matka aktorka Grażyna Strachota, związała się z filmem.

Dariusz Szpakowski 45 lat w mediach

Głos Dariusza Szpakowskiego znają nie tylko fani polskiego sportu. Dziennikarz przez 45 lat za pośrednictwem radia, a później telewizji relacjonował wydarzenia sportowe. W latach 80. był najważniejszym komentatorem sportowym w Telewizji Polskiej. Do dzisiaj cieszy się ogromną popularnością, a wpadki i lapsusy językowe, które padły z jego ust podczas emocjonujących relacji, przeszły już do historii polskiego sportu. 

Reklama

W ubiegłym roku, po mundialu w Katarze, Dariusz Szpakowski odszedł z TVP i oficjalnie przeszedł na emeryturę

"To jest mój ostatni mundial. Wprawdzie Carlo Ancelotti mówi o sobie, że jest za młody na pracę z reprezentacją, to ja tego nie mogę powiedzieć. Ale jest to już taki czas i pora, żeby weszło młode pokolenie, zdolne, utalentowane, dające nam entuzjazm i wiarę w to, że poprowadzą biało-czerwonych do sukcesów" - wytłumaczył podczas konferencji prasowej. 

Córka Szpakowskiego zadebiutowała na ekranie

Prywatnie Dariusz Szpakowski związany jest z aktorką Grażyną Strachotą. Para doczekała się dwóch córek Julii (30 l.) i Gabrieli (24 l.). Starsza z nich pracuje w agencji marketingowej, zaś młodsza poszła w ślady mamy. 

Gabriela Szpakowska zaczyna karierę w branży filmowej. Młoda aktorka pojawiła się już na ekranie. Zadebiutowała w komedii "Pokolenie Ikea" Dawida Grala, która miała kinową premierę w marcu 2023 roku. Wystąpiła też w serialu TVN "Pod powierzchnią" oraz filmie "Całe szczęście". 

W latach 2019-2022 związana była także z Teatrem Kwadrat. Gabriela nie jest tylko aktorką. Córka Dariusza Szpakowskiego  często pracuje jako asystent kierownika produkcji. 

Nie daleko jednak pada jabłko od jabłoni i Gabriela Szpakowska widać, że też kocha sport. Na liście produkcji, przy których pracowała, są takie filmy dokumentalne jak "Agnieszka Radwańska. Anatomia zwycięstwa" oraz "Małyszomania. Kochaj i rzuć".

Zobacz też:

Dariusz Szpakowski zaskoczył na imprezie. Na ściance pojawił się ze znaną ukochaną

Dariusz Szpakowski się wściekł. Nie z nim takie numery

Dariusz Szpakowski nie skomentuje już meczów polskiej reprezentacji? Wiele na to wskazuje

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Dariusz Szpakowski | Grażyna Strachota
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy