Reklama
Reklama

Dariusz Szpakowski nie skomentuje już meczów polskiej reprezentacji? Wiele na to wskazuje

Już za niecały miesiąc startują kolejne Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Tym razem impreza odbędzie się w Katarze. Wielu kibiców zastanawia się, czy podczas turnieju będzie można usłyszeć głos Dariusza Szpakowskiego (71 l). Legendarny spiker od dłuższego czasu szykuje się bowiem do przejścia na emeryturę.

Dariusz Szpakowski komentuje mecze od ponad 40 lat

Dariusz Szpakowski swoją przygodę z dziennikarstwem sportowym zaczął już w połowie lat siedemdziesiątych. Pierwsze kroki jako komentator stawiał w Polskim Radiu. W tamtym czasie relacjonował Polakom Euro 1980 i igrzyska olimpijskie, prowadził też cykliczne audycje "Przy muzyce o sporcie", "Kronika sportowa", a także "Studio S-13".

Od czasu przejścia w 1983 roku do Telewizji Polskiej, zdążył komentować już dziewięć mundiali, w tym osiem finałów Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Oprócz tego, jego głos towarzyszył transmisjom z rozgrywek polskiej ekstraklasy, Ligii Mistrzów i Ligii Europy. Polscy widzowie nierozłącznie kojarzą głos Dariusza Szpakowskiego z zielenią piłkarskiej murawy.

Reklama

Mimo długiego stażu dziennikarza, fani sportu wciąż z wielką przyjemnością słuchają charakterystycznego komentarza legendarnego spikera, który jak nikt inny potrafi oddać to, co dzieje się na boisku. Choć zdarzały mu się tez przeróżne wpadki i czasem stawał się bohaterem memów, doświadczony komentator cieszy się niesłabnącą popularnością wśród widzów TVP.

Czy Dariusz Szpakowski skomentuje mudnial w Katarze?

Wielkimi krokami zbliża się kolejne piłkarskie święto - za niecały miesiąc - 20 listopada startują bowiem Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Termin rozgrywek jest tym razem dość nietypowy - wszystko dlatego, że gospodarzem imprezy jest Katar, państwo położone we wschodniej części Półwyspu Arabskiego. Ze względu na panujące tam warunki pogodowe, turniej trzeba było przesunąć z czerwca na listopad, inaczej piłkarze musieliby rozgrywać mecze w czterdziestostopniowym upale, co przy panującej tam wilgotności powietrza byłoby niemożliwe.

Ci z kibiców, którzy nie zdecydują się pojechać na Bliski Wschód, by z bliska obejrzeć zmagania reprezentacji, będą mogli śledzić zmagania piłkarzy w telewizji.

Wszystkie mecze nadchodzącego mundialu pokaże bowiem jak zwykle Telewizja Polska. Wiele osób zastanawia się, kto tym razem skomentuje imprezę? Czy fani mogą liczyć na obecność niezawodnego Dariusza Szpakowskiego?

Jak się okazuje - legendarny spiker nie będzie relacjonował grupowych meczów reprezentacji Polski. Do ekipy dziennikarskiej dołączy dopiero w fazie pucharowej. Biorąc pod uwagę, że nasi piłkarze mogą nie wyjść z grupy i tym samym nie awansować do kolejnego etapu rozgrywek, Szpakowski może nie mieć już więcej okazji do komentowanie spotkań biało-czerwonych. Wszystko dlatego, że dziennikarz szykuje się powoli do odejścia na emeryturę i głośno mówi się o tym, że mundial w Katarze będzie jego ostatnią dużą imprezą w karierze.

Zobacz też:

Żenujący filmik TVP Sport z Dariuszem Szpakowskim. Burza w komentarzach 

Doda wkurzyła się na Wojewódzkiego. Zadawał jej "poniżające pytania"

Dawid Podsiadło o nowej płycie "Lata Dwudzieste". Zapowiedział kolejny koncert na Stadionie Narodowym

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Dariusz Szpakowski | TVP
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy