Reklama
Reklama

Chuck Norris porzucił aktorstwo dla żony. Musiał stanąć na wysokości zadania

Chuck Norris (82 l.) zasłynął głównie rolą w kultowym serialu "Strażnik Teksasu", który również w Polsce cieszył się ogromną popularnością. Niestety sytuacja życiowa zmusiła aktora do tego, by porzucił karierę. Co dziś robi jeden z najsłynniejszych aktorów kina akcji i co okazało się ważniejsze od Hollywood?

Chuck Norris rozpoczął przygodę z filmem u boku Bruce'a Lee

Carlos Ray Norris, bo tak naprawdę nazywa się amerykański aktor, producent filmowy i telewizyjny znany wszystkim jako Chuck Norris, zadebiutował na ekranie w filmie "Droga smoka", której reżyserem i główną gwiazdą był legendarny Bruce Lee.

Później kultowy "Strażnik Teksasu" zaczął występować w serii mało znaczących niskobudżetowych filmów produkowanych zarówno w Hongkongu, jak i Stanach Zjednoczonych. Popisywał się nie tam jednak nie kunsztem aktorskim, ale perfekcyjnie wykonywanymi układami sztuk walki.

Amerykanin może pochwalić się bowiem wieloma osiągnięciami w takich dyscyplinach jak tangsudo, taekwondo, ju-jitsu i karate. Popularny aktor jest nawet twórcą autorskiego stylu walki nazwanego Chun Kuk Do.

Reklama

Na początku lat 80-tych wizerunek Norrisa przeszedł drastyczną zmianę - gwiazdor kina akcji zapuścił gęstą brodę, a zamiast kimona zaczął nosić stroje militarne. Wtedy to powstał jeden z największych jego hitów "Zaginiony w akcji", który cieszył się tak dużą popularnością, że studio zdecydowało się na nakręcenie jeszcze dwóch kolejnych części filmu.

Jednak największą sławę przyniósł aktorowi kultowy serial "Strażnik Teksasu" emitowany przez wiele lat także w Polsce.Chuck Norris był nie tylko odtwórcą głównej roli, ale także producentem wykonawczym serii.

Chuck Norris zrezygnował z kariery dla swojej żony

Wszystko zmieniło się w 2013 roku, kiedy u żony aktora - Geny O'Kelley - zdiagnozowano reumatoidalne zapalenie stawów. Okazało się, że wszystkiemu winny był kontrast, który podano jej przed badaniem rezonansem magnetycznym. Środki chemiczne zwarte w kontraście mocno zaszkodziły kobiecie - przez pewien czas zagrożone było nawet jej życie.

Wtedy "Strażnik Teksasu" podjął decyzję o zakończeniu kariery i poświęceniu się opiece nad żoną. Chuck Norris zniknął z mediów i przestał przyjmować propozycję zagrania w kolejnych produkcjach. Od tego czasu stan zdrowia Geny O'Kelley znacząco się poprawiło, jednak wciąż wymaga ona ciągłej opieki. W trudnych chwilach nadal może liczyć na pomoc męża.

Według doniesień dziennikarzy gazety "New Jork Daily News", małżeństwo złożyło pozew przeciw firmom farmaceutycznym odpowiedzialnym za to, co przydarzyło się kobiecie. Chuck Norris i jego żona domagają się odszkodowania w wysokości 10 milionów dolarów.

Para poznała się w 1997 roku, ślub wzięli rok później. Doczekali się także dwójki dzieci.

Zobacz też:

Krzysztof Rutkowski zmierza do Iranu pomagać tamtejszym kobietom. Co będzie tam robił?

 Katarzyna Chichopek i Maciej Kurzajewski odmówili TVP. Nie zobaczymy ich na Sylwestrze Marzeń z Dwójką! 

Katarzyna Skrzynecka i Marcin Łopucki mają dość. Zdradzają co z ich małżeństwem

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Chuck Norris
Reklama
Reklama
Reklama