Przejdź na stronę główną Interia.pl

Bogusław Kaczyński: Pogrzeb na Powązkach! Spocznie w Alei Zasłużonych

Zmarły 21 stycznia Bogusław Kaczyński (†73 l.) spocznie na warszawskich Powązkach w Alei Zasłużonych. Uroczysty pogrzeb znakomitego popularyzatora opery odbędzie się 28 stycznia.

To wielka strata dla polskiej kultury! 21 stycznia pożegnaliśmy Bogusława Kaczyńskiego, dziennikarza, miłośnika opery, który jak nikt inny potrafił godzinami opowiadać o muzyce i jej pięknie.

Reklama

73-latek od lat borykał się z problemami ze zdrowiem. Przypomnijmy, że kilka lat temu Kaczyński przeszedł rozległy wylew, który na jakiś czas przykuł go do łóżka. Oprócz tego u dziennikarza wykryto również nowotwór. W dodatku niedawno Kaczyński przeszedł drugi wylew, który niestety przyczynił się do jego śmierci.

Dla wszystkich był to ogromny szok. Swój smutek ze straty tak inteligentnego i dostojnego człowieka kultury wyraził m.in. Kuba Wojewódzki, który miał okazję wystąpić z nim na wspólnej scenie podczas festiwalu w Sopocie.

Pogrzeb Kaczyńskiego odbędzie się 28 stycznia na warszawskich Powązkach.

Jak donosi "Super Express", dziennikarz spocznie w Alei Zasłużonych. Urna z jego prochami zostanie umieszczona niedaleko grobu Jana Kiepury (†64 l., jednego z najznakomitszych polskich tenorów.

Ceremonię ostatniego pożegnania przygotował bliski przyjaciel Kaczyńskiego, Zbigniew Napierała. Udało mu się nawet namówić do współpracy Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

"Była sugestia, by ceremonii towarzyszyła asysta wojskowa, i jak najbardziej zgodziłem się na to. Dla nas to było oczywiste, kiedy tylko dowiedziałem się o śmierci pana Kaczyńskiego. Trzeba wspomnieć, że honorowa asysta wojskowa przeznaczona jest dla osób szczególnie wybitnych" - wyjaśnia na łamach tabloidu Piotr Gliński, wicepremier i minister kultury.

Podczas ceremonii wystąpią znakomici polscy śpiewacy: Tadeusz Szlenkier oraz Barbara Kubiak.

Uroczystą przemowę nad grobem dziennikarza wygłosi jego przyjaciel Waldemar Dąbrowski, były minister kultury. 

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Bogusław Kaczyński

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama