Reklama
Reklama

Bestsellery Empiku 2021. Sanah o milionach, porażkach i zazdrości Dody

Bestsellery Empiku 2021 i drugi rok z rzędu wygrała Sanah (24 l.). Pracowita piosenkarka nie daje o sobie zapomnieć - od kwietnia zaczyna się jej wiosenna trasa koncertowa. Co sądzi o swojej karierze i dlaczego nie zrobiła jej wcześniej? Czego zazdrości jej Doda?

Sanah bije rekordy popularności na YouTubie, platformach streamingowych i w rozgłośniach radiowych. Nic więc dziwnego, że udało jej się zdobyć statuetkę na gali Bestsellery Empiku 2021, w kategorii "Pop & rock".

Bestsellery Empiku 2021 - wygrała Sanah!

Bestsellery Empiku 2021 nie mogły odbyć się bez wygranej dla Sanah. Młoda wokalistka rywalizowała ze swoją płytą "Irenka" z m.in.: zespołem Kwiat Jabłoni, Męskim Graniem Orkiestra 2021, Adele i Maneskinem. To już druga jej wygrana, pierwsza płyta "Królowa dram" zdobyła pierwsze miejsce w poprzednim roku.

Reklama

Na swoim Instagramie, Sanah podziękowała wszystkim podpisując zdjęcie: "Dziękuję. To Wasza zasługa".

Bestsellery Empiku 2021. Sanah o milionach

Sanah jest wyjątkowo skromną gwiazdą. Do dziś nie może uwierzyć, że jej teledyski osiągają zawrotne liczby wyświetleń na Youtube! Klip do piosenki "etc." w tydzień osiągnął 2 miliony odsłon - dziś ma już 40 milionów. Z kolei teledysk "Ale jazz!" ma obecnie 75 milionów wyświetleń.

Sama Sanah podczas wizyty w programie "Dzień Dobry TVN" w 2021 roku stwierdziła, że nie czuje jeszcze ciężaru sławy, które wygenerowały owe liczby.

Bestsellery Empiku 2021. Sanah o porażkach

Sanah jest kolejnym przykładem muzyka, którego umiejętności przewyższają poziom programów typu talent-show. Jednym z pierwszych był Kortez, który nie przeszedł eliminacji w "Must Be The Music", a zrobił ogromną karierę na polskiej scenie muzycznej. Sanah z kolei, w rozmowie z dziennikarzem Pomponika wyznała, że nie dostawała się nawet na precastingi! 


Bestsellery Empiku 2021. Jak na fanów mówi Sanah?

Aktywni fani skupiający się wokół swojego idola określani są w internecie, jako "fandomy". W związku z nietypowym pseudonimem artystycznym, fani wielokrotnie pytali Sanah, jak nazwałaby swoich fanów. Podczas live'a na Instagramie, widzowi udało się uchwycić moment, w którym Sanah opowiada o możliwej nazwie fandomu.

Bestsellery Empiku 2021. Sanah i zazdrość Dody

Jakiś czas temu Doda ubolewała na swoim Instastory, że młodsi ludzie - i często nawet niezwiązani z muzyką, jak np. Friz - dosłownie "wykręcają" miliony wyświetleń w kilka dni lub w tydzień. Dla niej i w "jej czasach", to było nie do pomyślenia. To szczere wyznanie było efektem wrzucenia najnowszej piosenki Dody "Fake Love", która od 31.12.2021 do dziś ma "dopiero" 3,6 miliona wyświetleń. Może Doda podpyta Sanah i Friza, jak to zrobili?

Kim jest Sanah? Wzrost, wiek, nominacje, Instagram, chłopak, ślub

Sanah, czyli Zuzanna Irena Jurczak urodziła się 2 września 1997 roku. Jest multiinstrumentalistką, ale specjalizuje się w grze na skrzypcach i na fortepianie. Teksty i muzykę komponuje sama. Jej styl muzyczny określany jest jako pop i pop elektroniczny. Sanah ma ponad 160 cm wzrostu. Nominowana była we Fryderykach 2020, 57. KFPP w Opolu, MTV Europe Music Awards 2020, Bestsellery Empiku 2020, Nickelodeon Kids’ Choice Awards 2021, Fryderyki 2021, Polsat SuperHit Festiwal 2021, MTV Europe Music Awards 2021, Bestsellery Empiku 2021.

Sanah jest zaręczona od 2021 roku ze Stanisławem Grabowskim, który występował w teledysku do piosenki "ten Stan". Znają się od wieku młodzieńczego i planują wziąć ślub w 2022 roku. Jak tę uroczystość wyobraża sobie Sanah? "Trochę boho. Dużo drewna i lampek. Wyobrażam sobie cały sufit w lampkach. Na koniec wielka świnia musi wjechać na stół. I to jeszcze płonąca". Sanah prowadzi Instagrama pod nazwą @sanahmusic. Ma blisko 571 tysięcy obserwatorów.


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Bestsellery Empiku | sanah
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama