Reklama

Reklama

Reklama

Arnold Schwarzenegger ostrzega młodych ludzi. Tego lepiej nie robić! "Posunęli się za daleko"

Arnold Schwarzenegger na dużym ekranie pojawia się coraz rzadziej, ale nie znika z życia publicznego. Cały czas komentuje współczesne wydarzenia i nie boi się wyrazić swojej opinii na różne tematy społeczne. W rozmowie z magazynem "Insider", aktor ostrzegł młodych kulturystów przed ryzykownym zachowaniami i krytykował współczesną kondycję dyscypliny.

Od kulturysty do gubernatora

Arnold Schwarzenegger znany jest nie tylko ze swoich głośnych ról filmowych, ale także z sukcesów sportowych.

W wieku 20-tu lat austriacko-amerykański gwiazdor zdobył tytuł Mr. Universe, a konkurs Mr. Olympia udało mu się zwyciężyć aż 7 razy!

To dzięki sylwetce ukształtowanej przez wieloletnie treningi Schwarzenegger dostał główną rolę w filmie "Conan Barbarzyńca", która okazała się jego przepustką do sławy i otworzyła kulturyście drzwi do największych studiów filmowych w Hollywood.

Reklama

Święcił też triumfy w polityce - od lat reprezentuje amerykańską Partię Republikańską. Z jej ramienia startował w wyborach na gubernatora Kalifornii, które udało mu się zwyciężyć. Sprawował urząd od 2003 do 2011 roku. Za swojego politycznego idola od zawsze uważał Ronalda Reagana i to na nim wzorował się wchodząc do polityki.

Teraz, korzystając ze swojego bogatego doświadczenia, były sportowiec udziela młodym kulturystom kilku ważnych rad i przestrzega przed niebezpieczeństwami wynikającymi z zażywania sterydów.

Arnold Schwarzenegger - ikona kina akcji, ikona sportu

Pomimo tego, że Arnold od wielu lat nie uprawia czynnie kulturystyki, nadal pozostaje ikoną tej dyscypliny. Organizuje zawody i komentuje współczesne oblicze sportu. Nie boi się przy tym skrytykować tych, którzy przekraczają, jego zdaniem, granicę zasad fair-play.

W krytycznych słowach wypowiedział się o zawodnikach korzystających ze sterydów i środków dopingujących.

Jak słusznie zauważa emerytowany kulturysta, substancje chemiczne, które mają zwiększać siłę i wydolność organizmu, mogą przyczyniać się do powstawania ciężkich kontuzji.

Arnold Schwarzenegger nie boi się mówić tego, co myśli i stara się zabierać głos w istotnych kwestiach społecznych.

Ostatnio wypowiedział się nawet o wojnie w Ukrainie i skierował specjalny apel do Rosjan.

Czym jeszcze zaskoczy nas filmowy Terminator?

Zobacz też:

Schwarzenegger miał wypadek. Wstrząsający widok

Schwarzenegger apelował do Rosjan! W końcu dostał odpowiedź. I to od kogo!

Arnold Schwarzeneger i poruszający filmik: "Kocham Rosjan! Dlatego muszę wyznać prawdę" 


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Arnold Schwarzenegger

Reklama

Reklama

Reklama