Reklama

Reklama

Reklama

Antoni Pawlicki przeszedł niebywałą metamorfozę. Mamy pierwsze zdjęcia!

Antoni Pawlicki to jeden z bardziej cenionych i lubianych aktorów w kraju. Niebawem fani zobaczą go w serialu "Mecenas Porada", gdzie poddał się sporej metamorfozie. Gwiazdora naprawdę trudno poznać na nowych zdjęciach. To się nazywa poświęcenie dla roli. Co na to ukochana Agnieszka Więdłocha?

Aktorzy nieustannie na różne sposoby dostosowują swój wizerunek do odgrywanej roli. W trackie zdjęć do serialu "Mecenas Porada Porada" Antoniemu Pawlickiemu odrastały włosy, które zgolił do filmu, a na planie serialu łysina została zatuszowania...

Stylista fryzur, Marek Bryczyński, zdradza nam kulisy charakteryzacji Antoniego Pawlickiego do roli w serialu "Mecenas Porada".

"Antek Pawlicki jest moim kolegą z licealnej ławki. Od lat mijaliśmy się między produkcjami, on aktorsko ja charakteryzacyjne, wiec ten serial to dla nas spotkanie po latach" - opowiada Marek Bryczyńki, który zaprojektował elegancki tupet dla mecenasa Aleksandra Wyrzykowskiego z serialu Mecenas Porada.

Reklama

"Na pierwsze próby charakteryzacji Antoni przyszedł w czapce i powiedział: "no Marecki, u mnie będziesz miał ciężkie zadanie" po czym zdjął czapkę odkrywając głowę ogoloną na czubku dla postaci generała Jaruzelskiego do filmu "Gierek". Oczywiste wyglądało to strasznie ale takie zadania to moja specjalność!" - zdradza stylista. 

Jak tym razem podszedł do charakteryzacji Pawlickiego w serialu Polsatu?

"Elegancki mecenas? Od razu przed oczami stanął mi George Clooney. Zaprojektowałem tupet z charakterystycznym ‚szpakowatym’ pasmem na froncie, który maskował łysinę, resztę odrastających włosów wyprowadziliśmy w klasyczny barberski kształt. Tak powstał serialowy Aleksander, a ja udowodniłem koledze z ławki ze w swojej profesji radzę sobie znacznie lepiej niż na lekcjach fizyki" - dodał. 

Metamorfoza była bardzo odważna...

"Antek miał wygolony czubek głowy, więc trzeba było zaprojektować tupet zakrywający łysinę, dało to możliwość delikatnej zmiany wyglądu aktora i stworzenia wizerunku mecenasa. Włosy w tupecie są dłuższe i mają charakterystyczne siwe pasemko, takie atrybuty powodują że aktorowi łatwiej wcielić się w rolę a zmiana wyglądu na pewno jest ciekawa. Przy charakteryzacji Antka trzeba było doliczyć około 30 min na założenie tupetu" - przekonuje Dominika Renes, szefowa pionu charakteryzacji serialu "Mecenas Porada". 

Antoni Pawlicki w nowej odsłonie

To jednak nie wszystko jeśli chodzi o charakteryzację aktora! Dominika Renes zdradza nam kolejne kulisy pracy na planie.

"Największą trudnością były odrastające już włosy aktora, ponieważ trzymaliśmy się kontynuacji i nie mogliśmy zrezygnować z tupetu nawet w czwartym miesiącu zdjęć. Wtedy włosy Antka były po prostu za krótkie do kontynuacji natomiast było już ich tak dużo że coraz trudniej było je ukryć pod tupetem. Antek cierpliwie znosił wszystkie niewygodny niewygody związane z noszeniem tupetu, a w charakteryzatorni praca z nim była czystą przyjemnością" - zapewnia.

Już 2 marca na antenie Polsatu premiera telewizyjna serialu "Mecenas Porada". Nowość wiosennej ramówki będzie emitowana w środy o godzinie 20:05. Zobaczcie serial w Polsat Box

Obejrzycie? 

pomponik.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy