Reklama

Reklama

Reklama

Andrzej Łapicki zmarł dziesięć lat temu. Żona Kamila Łapicka "dała mu kopa do życia". Co dziś robi?

21 lipca minęła dziesiąta rocznica śmierci Andrzeja Łapickiego (†97), legendy polskiego kina. Kilka lat przed śmiercią aktor związał się z młodziutką Kamilą, która - jak żartował w wywiadach - "dała mu kopa do życia". Co dziś robi wdowa po Łapickim?

Andrzej Łapicki był wybitnym aktorem, reżyserem i lubianym przez studentów pedagogiem PWST w Warszawie.

Przez wiele lat grał w Teatrze Współczesnym w Warszawie, występował także w Dramatycznym, Polskim i Narodowym. Pozostawił po sobie wybitne kreacje filmowe.

Na tzw. "etapie szlafrokowym", gdy większość czasu spędzał w domu, poznał Kamilę Mścichowską. Pracowała w redakcji miesięcznika "Teatr", dla którego on pisywał felietony. Zauroczyli się sobą natychmiast. Ogromna różnica wieku - 60 lat - nie była przeszkodą do tego, by wzięli ślub i żyli razem aż do śmierci aktora w 2012 roku.

Reklama

Choć wielu plotkowało, że dziewczyna jest z aktorem wyłącznie dla dóbr materialnych, po pogrzebie wyszło na jaw, że Andrzej Łapicki zmienił testament i wszystko zapisał córce. Mowa o trzypokojowym mieszkaniu o pow. 57 mkw. na warszawskim Mokotowie, samochodzie i sporych oszczędnościach, które oszacowano na około milion złotych.

Media obiegły zdjęcia, na których widać, jak młoda wdowa wyrzuca do śmietnika popakowane w czarne worki pamiątki po legendzie kina: cenny szwajcarski zegarek Marvin za 4 tys. złotych, zdjęcia zrobione przez Zofię Nasierowską, listy, rachunki czy kartę Priority Pass, która umożliwiała dostęp do lotniskowych poczekalni dla VIP-ów. W czarnych workach leżało też kilka książek i wiele innych rzeczy. Emilian Kamiński zebrał "śmieci" i umieścił je w gablocie w swoim Teatrze Kamienica.

Kamila Łapicka postawina na karierę naukową. Co dziś robi?

Kamila Łapicka po śmierci Andrzeja Łapickiego kompletnie odcięła się od mediów. Dziś ma 38 lat, nie udziela wywiadów, nie pojawia się na teatralnych premierach. Skupia się przede wszystkim na swojej karierze naukowej.

W 2013 roku Kamila Łapicka rozpoczęła studia doktoranckie w Instytucie Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie pod kierunkiem prof. dr hab. Urszuli Aszyk-Bangs przygotowywała rozprawę doktorską poświęconą twórczości współczesnego dramatopisarza hiszpańskiego Juana Mayorgi. Doktorat obroniła w 2019 roku.

Jej zainteresowania badawcze obejmują polski i hiszpański teatr oraz dramat współczesny. Obecnie pracuje nad monografią na temat inscenizacji polskich dramatów historycznych powstałych w latach 2010-2020 w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W roku 2016 została zwyciężczynią Ogólnopolskiego Konkursu im. Andrzeja Żurowskiego na Recenzje Teatralne dla Młodego Krytyka.

Zajęła się pisaniem o teatrze, prowadziła bloga, który dziś nie jest już dostępny. Pisze teksty do magazynu "Didaskalia Gazeta Teatralna" i bierze udział w warsztatach dla pasjonatów teatru.

Kocha podróżować. Będąc żoną Łapickiego, nie mogła wyjeżdżać za granicę ze względu na choroby towarzyszące aktorowi. Obecnie uwielbia szczególnie wyjazdy do Hiszpanii - ojczyzny swojego ukochanego Juana Mayorgi.

Zobacz też:

Romans Łapickiego wyszedł na jaw dopiero po śmierci. Co na to żona Kamila?

Znane pary z dużą różnicą wieku

Kim był ojciec Lewandowskiego? Przewidział sukces Robertapomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Kamila Łapicka | Andrzej Łapicki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »