Reklama
Reklama

Amal Clooney pomoże w osądzaniu rosyjskich zbrodni w Ukrainie. "Nikt nie stoi ponad prawem"

Amal Clooney (44 l.) będzie zasiadała w komisji, która pociągnie Rosję do odpowiedzialności za zbrodnię przeciwko ludzkości w Ukrainie. Słynna prawniczka należy do składu prawniczej grupy zadaniowej powołanej przez naszych wschodnich sąsiadów. Amal od lat zawodowo zajmuje się ochroną praw człowieka.

Amal Clooney pomoże w osądzaniu rosyjskich zbrodni w Ukrainie: "Nikt nie stoi ponad prawem"

Amal Clooney jest nie tylko żoną słynnego aktora, ale i znaną prawniczką specjalizującą się w obronie praw człowieka. Ukochana George’a będzie częścią prawniczej grupy zadaniowej, która pomoże osądzić rosyjskie zbrodnie wojenne. Od ponad miesiąca oczy całego świata skierowane są w stronę naszych wschodnich sąsiadów. Każdego dnia w Ukrainie dochodzi do kolejnej tragedii, a okrucieństwo rosyjskich wojsk zdaje się nie ustawać.

Biuro Prokuratora Generalnego Ukrainy powołało prawniczą grupę zadaniową w związku ze zbrodnią przeciwko ludzkości, jakiej dopuściły się wojska Władimira Putina. Do zespołu zaproszono m.in. Amal Clooney, ekspertkę w dziedzinie obrony praw człowieka.

Reklama

Powołana grupa prawników będzie musiała teraz opracować dokument, według którego Rosja zostanie pociągnięta do odpowiedzialności za wojnę w Ukrainie. Do obowiązków przedstawicieli prawa będzie należało też doradztwo oraz reprezentacja w sprawach cywilnych i karnych.

Amal Clooney - Kariera

Amal Amal Clooney urodziła się w 1978 roku w Bejrucie. Jest libańsko-brytyjską adwokatką specjalizującą się w prawie międzynarodowym oraz prawach człowieka. Gdy miała dwa lata, jej rodzina uciekła z Libanu przed wojną domową do Wielkiej Brytanii. Ukończyła studia na Oksfordzie i Nowym Jorku, w związku z czym ma uprawnienia do wykonywania zawodu adwokata zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Wielkiej Brytanii

Od 2014 roku jej mężem jest aktor George Clooney, para wzięła ślub w Wenecji. Małżonkowie szczęśliwie wychowują 5-letnie bliźnięta Alexandra oraz Ellę.

Zobacz też:

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc!

Malwina Wędzikowska: Mężczyźni się jej boją... Wie, dlaczego!

Joe Biden do Polonii: Stany Zjednoczone są oddane sprawie bezpieczeństwa Polski

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Amal Clooney | George Clooney | Ukraina
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy