Reklama
Reklama

Alec Baldwin odpowie za śmierć Halyny Hutchins. Rodzina złożyła pozew

Alec Baldwin (63 l.) odpowie za śmierć swojej koleżanki z planu, Halyny Hutchins. Pomimo szczerego żalu aktora, rodzina zmarłej zamierza dochodzić sprawiedliwości. Krewni operatorki, która zginęła na planie filmu "Rust" mają jasno określone plany, co do gwiazdora. Czy będą ubiegać się o odszkodowanie?

Alec Baldwin: zabójstwo

Cztery miesiące temu na planie filmu "Rust" doszło do straszliwej tragedii. Wcielający się w rolę główną Alec Baldwin sądząc, że ma do czynienia z atrapą broni, wycelował w stronę kamery i oddał strzały. Jak się później okazało, doszło do przerażającej pomyłki, bowiem w pistolecie znajdowała się ostra amunicją. Aktor ranił dwie osoby. Reżyser i scenarzysta Joel Souza trafił do szpitala. Niestety obrażenia odniesione przez operatorkę filmową Halynę Hutchins były na tyle poważne, że kobieta zmarła.

Alec Baldwin wiele razy zapewniał, że ogromnie żałuje tego, co zaszło na planie. Gwiazdor przekonywał, że nie miał pojęcia, że w pistolecie znajdują się prawdziwe pociski i absolutnie nie chciał wyrządzić krzywdy swojej koleżance. Aktor twierdził nawet, że broń wystrzeliła sama, ponieważ wcale nie pociągnął za spust.

Reklama

Naoczni świadkowie utrzymywali jednak, że rzeczywistość wyglądała nieco inaczej. Wczoraj do mediów trafiła informacja o tym, że ostatecznie mąż oraz krewni Halyny Hutchins wytoczyli aktorowi proces.

Alec Baldwin odpowie za śmierć Halyny Hutchins

Jak podaje "New York Post", rodzina zmarłej operatorki złożyła pozew nie tylko przeciwko gwiazdorowi, ale również innym osobom, które mogły przyczynić się do zaistniałej sytuacji. Krewni Hutchins domagają się ukarania podejrzanych za spowodowanie "nieuzasadnionej śmierci". Bardzo prawdopodobne, że powodowie będą się domagali odszkodowania. Biorąc pod uwagę, że to hollywoodzki gwiazdor Alec Baldwin jest główną postacią tej historii, w razie ich zwycięstwa w sądzie, mogłoby dojść do wypłaty gigantycznego zadośćuczynienia.

Prawnicy reprezentujący rodzinę Halyny Hutchins poinformowali o złożeniu pozwu podczas konferencji prasowej w Los Angeles. Na spotkaniu wyświetlono także trwającą 10 minut, specjalną animację komputerową, która stanowiła odtworzenie śmiertelnego wypadku z 21 października 2021 roku. Wcześniej przeciwko aktorowi wytoczono już trzy procesy z powództwa cywilnego.

Zobacz też:

Ogromny sukces Nel z "W pustyni i w puszczy". Zachwyca się nią cały świat

Michał Wiśniewski zwierzył się z choroby swojego syna. Co dolega Falco?

Znaki zodiaku, które się nie starzeją

IMGW: nadciąga niż Dudley. Porywy wiatru wyniosą nawet 110 km/h

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Alec Baldwin
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy