Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Aktorzy nie dostaną pieniędzy?!

Andrzej Grabowski i inni aktorzy występujący w filmie "Tajemnica Westerplatte" do dziś nie otrzymali całego wynagrodzenia za pracę na planie. Jeden z członków ekipy zapowiada, że skieruje sprawę do sądu.

Zdjęcia do filmu "Tajemnica Westerplatte" w reżyserii Pawła Chochlewa i Jarosława Żamojdy trwały dwa miesiące; zostały przerwane w listopadzie ubiegłego roku z powodu choroby Bogusława Lindy.

Reklama

Do tej pory członkowie ekipy nie dostali wynagrodzeń - donosi "Na Żywo". Producenci tłumaczą opóźnienia nagłym przerwaniem zdjęć:

"Z powodu choroby Bogusława Lindy realizacja filmu skomplikowała się. Plan finansowy uległ rozbiciu, a w konsekwencji powstały zaległości w płatnościach. W przypadku tej produkcji wpływy koproducenckie następują w pełnej kwocie dopiero po zakończeniu zdjęć. (...) Jednakże na bieżąco staramy się rozwiązywać powstałe na tym tle problemy, gdyż jest dla nas bezdyskusyjne, że za wykonaną pracę należą się pieniądze" - mówi Paweł Chochlew.

Pracowników nie opuszcza jednak niepokój. Podobno jeszcze w trakcie zdjęć dźwiękowcy wywieszali białe flagi na znak protestu, że nie otrzymują wynagrodzenia; brakowało scenografii, a ekipa nie dostawała... jedzenia.

"Za kilka dni składam sprawę do sądu. Mam już wszystkie potrzebne dokumenty" - zapowiada jeden z filmowców.

W "Tajemnicy Westerplatte" oprócz Bogusława Lindy zobaczymy także m.in. Pawła Małaszyńskiego, Roberta Więckiewicza, Jana Wieczorkowskiego i Jana Peszka.

Zobacz również:

Linda trafił do szpitala

Bogusław Linda jest załamany

Na Żywo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »