Reklama
Reklama

Agnieszka Woźniak-Starak cieszy się z przegranej Marine Le Pen. Takiego wyniku chciała

Agnieszka Woźniak-Starak (44 l.) z zapartym tchem śledziła przebieg wyborów prezydenckich we Francji. Prezenterka nie ukrywa, że zwycięstwo Emmanuela Macrona bardzo ją cieszy. Na Instagramie wyraziła swoje poglądy polityczne.

Wybory prezydenckie we Francji

W miniony weekend oczy całej Europy były skierowane na Francję. Wszyscy byli ciekawi, jakim wynikiem zakończy się druga tura wyborów prezydenckich. Po pierwszej rundzie zmagań pozycja Emmanuela Macrona była bardzo niepewna. Polityk partii La République en marche (fr. Republiko Naprzód) o socjalliberalnym profilu, otrzymał 27,8 procent głosów. Niewiele gorszy wynik odnotowała przedstawicielka prawicy, Marine Le Pen. Zagłosowało na nią 23,1 procent Francuzów.

Druga tura przyniosła ostateczne rozstrzygnięcie. Emmanuel Macron zapewnił sobie reelekcję z wynikiem 58,54 procent. Liderka Zjednoczenia Narodowego otrzymała 41,46 procent głosów. Absencja wyborcza wyniosła 28,01 procent. Oznacza to, że 13,6 mln Francuzów uprawnionych do głosowania nie skorzystało z przysługującego im prawa. Jest to najgorszy wynik od 1969 roku.

Reklama

Emmanuel Macron to jeden z nielicznych przywódców europejskich, który w obliczu wojny w Ukrainie, nie zrezygnował z kontaktów z Władimirem Putinem. Prezydent Francji przez długie godziny dyskutował z przywódcą Rosji, mając nadzieję na wynegocjowanie rozsądnego rozwiązania sporu. Władimir Putin nie zapomniał o jego otwartości i wkrótce po ogłoszeniu wyników wyborów, pogratulował Macronowi zwycięstwa.

Z wygranej Emmanuela Macrona bardzo cieszy się także Agnieszka Woźniak-Starak. Celebrytka udostępniła na Instagramie post, w którym wyraziła swoją radość. 

Agnieszka Woźniak-Starak cieszy się z przegranej Marine Le Pen

Okazuje się, że przebieg wyborów prezydenckich we Francji z wielkim zainteresowaniem śledziła również Agnieszka Woźniak-Starak. Prezenterka już z samego rana podzieliła się z internautami swoją opinią na temat wyników głosowania. Z krótkiego komunikatu celebrytki jednoznacznie wynika, że nie darzy sympatią reprezentującej francuską prawicę, Marine Le Pen.

W komentarzach szybko pojawiły się rozmaite opinie internautów, dotyczące wyborów we Francji. Wiele osób zwracało przy tym uwagę na piękny, naturalny wygląd prezenterki. 

Zobacz też:

Katarzyna Sokołowska zdradziła płeć dziecka. Chłopiec czy dziewczynka?

Kim jest aktorka znienawidzonej reklamy Shopee? Ten występ przylgnie do niej na zawsze

Samoloty celowo rozpylają trucizny i zostawiają śmiertelne smugi? Teoria spiskowa o chemtrails

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Agnieszka Woźniak-Starak | Emmanuel Macron
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy