Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Agnieszka Holland ostro o Trumpie! Kaczyńskiemu też się oberwało!

Agnieszka Holland (68 l.) w swoich wypowiedziach nie stroni od tematów politycznych. Tym razem oceniła rządy Donalda Trumpa.

Polska reżyserka jest ceniona w świecie filmu, to autorytet dla wielu młodych filmowców i aktorów. Twórczyni takich filmów jak m.in. "Gorejący krzew", "W ciemności", czy najnowszy "Pokot", nie stroni od udzielania wywiadów na różne, kontrowersyjne tematy.

Jednak można zauważyć, że w rozmowach z nią przeważają zagadnienia polityczne. W swojej pracy z filmem Holland inspiruje się historią i nieodłącznym jej elementem - polityką.

Sama też angażuje się w działania społeczne. Była członkiem honorowego komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego przed wyborami prezydenckimi w 2010 roku oraz w 2015 roku.

Reklama

Pani Agnieszka jest znana ze swoich ostrych, krytycznych wypowiedzi, które nie pozostawiają złudzeń co do jej poglądów.

W czerwcu 2016 roku udzieliła szczerego wywiadu dla portalu "koduj24.pl", gdzie stanowczo oceniła Jarosława Kaczyńskiego.

"Kaczyński ma hopla na punkcie tego, że on i jego brat zostali skrzywdzeni przez historię, dlatego próbuje tę historię zawłaszczyć i napisać na nowo. Z zewnątrz to wygląda tak, że PiS, odwracając na wszystkich odcinkach ten bieg rzeki, posuwa się do coraz większego zakłamywania faktów" - mówiła reżyserka.

Wyraziła wówczas opinię, że "Kaczyński jest człowiekiem o głęboko zaburzonej osobowości, który żywi się konfliktem".

Wygłaszanie takich osądów wymaga odwagi i dużej odpowiedzialności za swoje słowa. Tym razem Holland poszła o krok dalej i wypowiedziała się na temat polityki zagranicznej, a konkretniej , rządów Donalda Trumpa.

"Trump jest postacią nieprzewidywalną. Nie wiadomo co on zrobi i to nie dlatego, że jest taki mądry, tylko dlatego, że jest totalnie nieuporządkowany! On nie kontroluje swoich emocji" - stwierdziła rozemocjonowana.

Nie obyło się oczywiście bez porównania do prezesa polskiej partii rządzącej.

"W przeciwieństwie do Kaczyńskiego, który w pewnym stopniu kontroluje, choć nie całkiem, swoje emocje, to Trump tego nie potrafi. Trzyma palec na tym guziku, który może wysadzić świat w powietrze, a to jest bardzo niebezpieczne" - podsumowała swoją wypowiedź Pani Agnieszka. 

***
Zobacz więcej materiałów wideo ze świata show-biznesu: 

pomponik.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Agnieszka Holland | Donald Trump

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL