Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Agnieszka Fitkau-Perepeczko w szczerym wywiadzie. Odpowiada na sensacyjne plotki

Psycholodzy twierdzą, że trzeba kochać i być kochanym. Mają rację? 

Reklama

- Kobieta powinna być kochana. W moim życiu było sporo miłości, bo z Markiem tworzyliśmy parę idealną, czy to się komuś podoba, czy nie. Tak było, jest i będzie. Marek nigdy nie miał żadnej konkurencji. Nikt nie był tak przystojny i tak kochający jak on. Nikt nie był tak inteligentny jak on, nikt nie czytał tak pięknie poezji. Chciałabym, żeby wszystko zaczęło się jeszcze raz, od początku. I żebym znowu stała w kolejce do dziekanatu, w której się poznaliśmy... 

Małżeństwo z Markiem było przez lata związkiem na odległość, ale przetrwało. 

- Bzdurą jest powtarzanie wyssanych z palca teorii, że żyliśmy na odległość. Przez wiele lat byliśmy fantastycznym narzeczeństwem, studiowaliśmy razem na PWST. Pobraliśmy się w 1965 roku, po pięciu latach znajomości. Pracowaliśmy w dwóch warszawskich teatrach, Komedia i Rozmaitości. Chodziliśmy do cudownej teściowej na obiady, a w weekendy jeździliśmy do Milanówka do moich rodziców. Przez wiele lat mieszkaliśmy za Żelazną Bramą, gdzie kwitło życie towarzyskie. Po 20 latach nastał stan wojenny, który pokrzyżował nasze plany, podobnie, jak wielu innych ludzi w tamtym smutnym czasie. 

Marek był bardzo przystojnym mężczyzną. Czy była pani o niego zazdrosna? 

- Oboje byliśmy o siebie ogromnie zazdrośni. Zdarzały się nam wprawdzie "ciche" dni, ale przeżyliśmy też fantastyczne miesiące, lata... I tych było zdecydowanie więcej. 

Gdyby mogła pani cofnąć czas, w ten sam sposób pokierowałaby pani swoim życiem, czy coś zmieniła? 

- Nic. Nic... Oprócz jednego, żeby wtedy, w 1981 roku, jakimś czarodziejskim sposobem zmusić męża do wyjazdu ze mną na stałe do Australii. Najlepiej 5 miesięcy przed stanem wojennym. Marek potem do mnie dołączył i mieszkał na drugiej półkuli cztery lata, ale nie umiał się tam zakorzenić. Rozmawiała: Renata Olszewska 

***
Zobacz więcej materiałów:


Dobry Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Agnieszka Fitkau-Perepeczko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »