Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Agata Młynarska "załatwiła" synowi pracę!

Autorem zdjęć w filmie dokumentalnym o Wojciechu Młynarskim (+75 l.) jest jego... wnuk.

To ja wpadłam na pomysł, żeby Tadzio zaangażował się w ten projekt - wyznała na konferencji prasowej w Kazimierzu Dolnym Agata Młynarska (52 l.). Właśnie na festiwalu Dwa Brzegi odbyła się uroczysta premiera dokumentu "Młynarski: piosenka finałowa".

Reklama

W filmie artystę wspominają członkowie rodziny, jego przyjaciele. Znajduje się też w nim ostatni zarejestrowany wywiad z Młynarskim. - Tata nie lubił tego całego zamieszania związanego z organizacją planu, ustawianiem kamer. Pomyślałam, że jeśli operatorem będzie mój syn, łatwiej to zniesie. Chciałam też, by Tadeusz miał okazję spędzić z dziadkiem więcej czasu, jeszcze lepiej go poznać - mówi dziennikarka.

Tadeusz Kieniewicz, jej młodszy syn, jest zawodowym operatorem. Choć szkołę filmową rzucił po dwóch latach, intensywnie pracował i podróżował po świecie z kamerą. Uważa, że najważniejsze w tym fachu jest doświadczenie.

- Robienie zdjęć do filmu było dla mnie sporym wyzwaniem. Podszedłem do tego profesjonalnie, choć z sentymentem. Dziadek był zadowolony - wyjaśnił na spotkaniu w Kazimierzu. Z natury jest skromnym i małomównym człowiekiem. - Nic nie mówi, jak ja - powiedział Wojciech Młynarski córce, kiedy spytała, jak układała się im współpraca.

***

Zobacz więcej materiałów o gwiazdach:

Dobry Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama