Reklama
Reklama

Agata Kulesza wygrała z byłym mężem. Nagroda satysfakcjonuje

Agata Kulesza (51 l.) to jedna z bardziej znanych aktorek w Polsce. Gwiazda popularność i uznanie fanów zdobyła dzięki charakterystycznym rolom. Produkcje z jej udziałem zawsze są określane mianem hitów. Popularna 51-latka pomimo udanego życia zawodowego, nie może powiedzieć tego samego o swoim życiu prywatnym. Niedawno musiała stoczyć prawdziwą bitwę z byłym mężem.

Agata Kulesza nie jest osobą, która opowiada mediom o swoim życiu prywatnym. Nie jest tajemnicą jednak, że gwiazda była żoną operatora Marcina Figurskiego przez ponad 14 lat. Aktorka doczekała się z nim córki. Związek nie przetrwał jednak próby czasu. Kulesza i Figurski zdecydowali się wziąć rozwód.

Nikt jednak nie przypuszczał, że rozstanie z byłym ukochanym przysporzy aktorce tyle problemów.

Agata Kulesza wygrała walkę z byłym mężem

Agata Kulesza, Marcin Figurski oraz ich córka mieszkali w przestronnym apartamencie na Mokotowie. Para przez kilkanaście lat była tam bardzo szczęśliwa, jednak kiedy pojawiła się przemoc domowa, Agata powiedziała dość. Gwiazda natychmiast rozwiodła się z mężem. Figurski postanowił zostawić 51-latce mieszkanie, jednak po jakimś czasie zmienił zdanie.

Reklama

Marcin Figurski wymienił wszystkie zamki w apartamencie, tak by Agata nie mogła się do niego dostać. Kulesza nie miała siły walczyć z byłym mężem o majątek. Postanowiła więc, że wynajmie mniejsze mieszkanie, a poprzednie zostawi byłemu partnerowi.

Aktorka po jakimś czasie i rozmowach z bliskimi zmieniła jednak zdanie i już po raz ostatni postanowiła zawalczyć o swoje. Agata dzięki wsparciu rodziny oraz przyjaciół znowu pojawiła się w sądzie. Jak donosi tygodnik "Na Żywo" gwiazda wygrała batalię z byłym mężem. 51-latka wprowadziła się nawet z powrotem do starego mieszkania. Wychodzi więc na to, że aktorka raz na zawsze pożegnała się z przeszłością i rozpoczęła nowy etap w swoim życiu.

Agata Kulesza - kariera i życie prywatne

Agata Kulesza urodziła się 27 września 1971 roku w Szczecinie. W 1994 roku ukończyła z wyróżnieniem Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Przez jakiś czas była aktorką Teatru Dramatycznego w Warszawie.

W 2008 roku zwyciężyła w parze ze Stefano Terrazzino w finale ósmej edycji programu rozrywkowego TVN "Taniec z gwiazdami". Nagrodę za wygraną, samochód marki Porsche, przeznaczyła na aukcję na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W 2012 roku otrzymała Polską Nagrodę Filmową za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą w filmie "Róża". Również w 2012 roku otrzymała Doroczną Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie filmu.

Za rolę w filmie Pawła Pawlikowskiego "Ida" w 2013 roku otrzymała Nagrodę za pierwszoplanową rolę kobiecą na 38. Festiwalu Filmowym w Gdyni, a w 2014 - Polską Nagrodę Filmową. Ponadto w 2013 otrzymała nominację do nagrody Paszportu "Polityki", a w 2014 roku została nagrodzona przez Stowarzyszenie Krytyków Filmowych Los Angeles jako najlepsza aktorka drugoplanowa za rolę w "Idzie", która 22 lutego 2015 otrzymała Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny.

W latach 2006-2020 jej mężem był operator Marcin Figurski. Mają córkę Mariannę Figurską.

Od dzieciństwa przyjaźni się z Katarzyną Nosowską.

Zobacz też:

Agata Kulesza nie jest gotowa na nowy związek? Zaskakujące doniesienia tygodnika


Kulesza przeprowadziła się do Warszawy. Przyjaciółka zdobyła się na niezwykły gest!

Córka namówiła Kuleszę na wyjazd z Polski. Ojciec jest zazdrosny!


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Agata Kulesza
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy