Reklama
Reklama

​Agata Duda nieobecna na spacerze z królową Letizią. Kancelaria ją tłumaczy

Żony i mężowie przywódców 40 państw świata, którzy uczestniczą w szczycie NATO spacerowali po Segowii w towarzystwie królowej Letizi. Na próżno szukać wśród nich Agaty Kornhauser-Dudy. Co robiła nasz Pierwsza Dama w tym czasie?

Agata Duda nieobecna na spacerze z królową Letizią


29 i 30 czerwca w Madrycie odbywa się szczyt NATO. Do hiszpańskiej stolicy zjechali przywódcy 40 państw, a wraz z nimi pierwsze damy. Organizatorzy szczytu zadbali o gości i zaplanowali szczegółowo ich pobyt w stolicy. 

Hiszpańska królowa Letizia wraz z towarzyszami i towarzyszkami uczestników szczytu NATO odwiedziła Muzeum Narodowe Centrum Sztuki im. Królowej Zofii. Wcześniej cała grupa odwiedziła Pałac Królewski w La Granja de San Ildefonso, czyli jedną z oficjalnych królewskich rezydencji hiszpańskiej monarchii. Pałac mieści się w okolicach Segowii 90 km od Madrytu. Goście zaproszeni przez królową Litizię  mogli zobaczyć wnętrz i ogrody królewskiej siedziby, zwiedzili Segowię i tutejszą fabrykę szkła. Potem wszyscy udali się pociągiem do Madrytu. Tam królowa zaprosiła swoich gości do Narodowego Centrum Sztuki Królowej Zofii, gdzie wystawiany jest jeden z najpopularniejszych obrazów Pabla Picassa "Guerenica". Na jego tle zrobiono sobie pamiątkowe zdjęcie. 

Reklama

Dopiero wtedy wśród gości pojawiła się Agata Kornhauser-Duda. Dlaczego żona prezydenta nie była obecna na spacerze z hiszpańską królową? Agata i Andrzej Dudowie przylecieli do Madrytu już dzień wcześniej, aby wziąć udział w uroczystej kolacji, zorganizowanej przez króla Filipa VI i królową Letizię

O to, dlaczego polska Pierwsza Dama nie uczestniczyła w spacerze z królową "Fakt" zapytał kancelarię prezydenta. 
Szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot wyjaśnił, że Agata Kornhauser-Duda ma własny program wizyty w hiszpańskiej stolicy, jednak część jego punktów nie jest publiczna.

Zobacz też:

"Sanatorium miłości 4". Ania nie rozpacza po Piotrze. Ma kogo przytulić

Wachowicz szczerze o konflikcie z Makłowiczem. Wyjawiła też tajemnicę swojego programu o gotowaniu

Hanna i Tomasz Lis wzięli cichy ślub, a potem równie cichy rozwód. Dlaczego się rozstali?

Krzysztof Rutkowski w "Tańcu z Gwiazdami"! To nagranie już robi furorę

***

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Agata Duda | Królowa Letizia
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy