Reklama

Selena Gomez

Selena Gomez jest amerykańską piosenkarką, aktorką i producentką filmową. Po raz pierwszy szerzej dała się poznać publiczności jako Alex z „Czarodziejów z Waverly Place”, ale od tego czasu bardzo się zmieniła. Kim jest Selena Gomez i jak przebiegała jej kariera? 
Selena Gomez - najważniejsze informacje
Selena Gomez /BeautifulSignatureIG / SplashNews.com/East News /East News

Selena Gomez - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  22.07.1992

 • Miejsce urodzenia:

  Grand Prairie

 • Kraj urodzenia:

  Stany Zjednoczone (USA)

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  wokalista/ka

 • Produkcje:

  • Czarodzieje z Waverly Place
 • Nagrody:

  MTV Video Music Awards‎, MTV

Selena Gomez jest amerykańską piosenkarką, aktorką i producentką filmową. Po raz pierwszy szerzej dała się poznać publiczności jako Alex z „Czarodziejów z Waverly Place”, ale od tego czasu bardzo się zmieniła. Kim jest Selena Gomez i jak przebiegała jej kariera? 

Dzieciństwo

Selena Gomez pochodzi z Teksasu. Urodziła się 22 lipca 1992 r. w Grand Prairie. Jej rodzice rozwiedli się, gdy Gomez miała 5 lat, a dziewczynka pozostała z matką. Oboje założyli nowe rodziny, dając Selenie przyrodnie siostry i przybranego brata. Matka Seleny Gomez zajmowała się aktorstwem teatralnym i to ona zaraziła córkę swoją pasją.

Początki kariery

Selena Gomez rozpoczęła aktorskie występy w bardzo młodym wieku. Już jako siedmiolatka pojawiła się w serialu „Barney i przyjaciele”, a następnie zagrała epizody w filmach „Mali agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd” oraz „Strażnik Teksasu – Próba ognia”. 

W 2004 r. związała się ze stacją Disney Channel, która zaangażowała ją do gościnnych ról w serialach dla dzieci - „Nie ma to jak hotel” i „Hannah Montana”.

Zdobycie popularności

 
Serial stał się hitem, a Gomez od tej pory rozpoznawano na całym świecie. Wkrótce pojawiły się inne propozycje zawodowe. Zagrała główne role w filmach „Kopciuszek: Roztańczona historia”, „Ramona i Beezus” oraz „Program ochrony księżniczek”.

Dalsza kariera

Popularność „Czarodziejów z Waverly Place” pozwoliła Gomez wziąć udział w wielu kolejnych projektach. W 2011 r. zagrała w komedii „Monte Carlo” oraz pojawiła się w „Muppetach”, a w 2013 r. zagrała w „Spring Breakers”. Współpracowała także z Woodym Allenem – w 2019 r. wystąpiła w jego produkcji pt. „W deszczowy dzień w Nowym Jorku”.

Równocześnie gwiazda rozwijała swoją karierę muzyczną. Pierwsze kroki na tej ścieżce postawiła, nagrywając piosenki na potrzeby filmów „Kopciuszek: Roztańczona historia” oraz „Program ochrony księżniczek”. W 2009 roku założyła grupę Selena Gomez & The Scene, z którą nagrała hitowy album „Kiss & Tell”. Rok później przyszedł czas na krążek „A Year Without Rain”, a w 2011 r. wydano ostatni album grupy – „When the Sun Goes Down”, na którym znalazł się przebój „Love You Like a Love Song”. 

Od 2013 r. Gomez występuje jako artystka solowa. Wydała takie single jak „The Hear Wants What It Wants”, „Same Old Love”, „Kill’Em With Kindness” i „We Don’t Talk Anymore”. 

Selena Gomez próbowała także swoich sił po drugiej stronie kamery jako producentka serialu Netflixa „13 powodów”. W 2021 r. Gomez powróciła do aktorstwa telewizyjnego w produkcji „Zbrodnie po sąsiedzku”. Wydała także hiszpańskojęzyczny minialbum z singlem „999”. W 2020 r. zadebiutował prowadzony przez nią program telewizyjny o gotowaniu „Selena + Chef”.

Nagrody

Selena Gomez ma na koncie kilka nagród muzycznych, m.in. nagrodę MTV Video Music Awards. Otrzymała także nagrody Nickelodeon Kids’ Choice i Teen Choice.

Związki 

Gomez była związana z wieloma młodymi gwiazdorami. W 2008 r. jej chłopakiem był Nick Jonas, którego po roku zastąpił znany ze „Zmierzchu” Taylor Lautner. Najdłuższym partnerem Seleny był Justin Bieber, z którym chodziła w latach 2011-2014 i ponownie na przełomie 2017 i 2018 roku. Spotykała się też z muzykiem Abelem Tesfaye’em, znanym jako The Weeknd.

Selena Gomez - Wiadomości

Selena Gomez - Zdjęcia

Selena Gomez - Wideo