Reklama

Megan Fox

Uznana niegdyś za najseksowniejszą kobietę świata Megan Fox dała się zapamiętać z filmowych serii „Transformers” i „Wojownicze żółwie ninja” w reżyserii Michaela Baya. Jak potoczyła się jej kariera?
Megan Fox - najważniejsze informacje
Megan Fox /Backgrid/East News /East News

Megan Fox - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  16.05.1986

 • Miejsce urodzenia:

  Oak Ridge

 • Kraj urodzenia:

  Stany Zjednoczone (USA)

 • Rodzina i związki:

  • Machine Gun Kelly,
  • Brian Austin Green
 • Zawód:

  aktor/ka

 • Produkcje:

  • "Wojownicze Żółwie Ninja",
  • "Transformers"
 • Nagrody:

  Złota Malina

Uznana niegdyś za najseksowniejszą kobietę świata Megan Fox dała się zapamiętać z filmowych serii „Transformers” i „Wojownicze żółwie ninja” w reżyserii Michaela Baya. Jak potoczyła się jej kariera?

Dzieciństwo 

Megan Fox pochodzi z Oak Ridge w stanie Tennessee. Urodziła się 16 maja 1986 r. Jej rodzice rozwiedli się, gdy przyszła aktorka miała trzy lata. Megan wychowywała matka i ojczym. Aktorka spotkała się z surowymi zasadami w domu i w katolickiej szkole – nie mogła mieć chłopaka ani zapraszać do siebie koleżanek.

Nie wspomina też dobrze lat szkolnych. Mówi, że była dręczona przez rówieśników, inne dziewczyny jej nie lubiły i zmuszały do jedzenia drugiego śniadania w toalecie. Jako pięciolatka Fox zaczęła uczyć się tańca i aktorstwa, a od 13. roku życia rozpoczęła karierę w modelingu. 

Rodzina i związki

Pierwszym i jak na razie jedynym mężem Megan Fox był aktor Brian Austin Green. Para poznała się na planie serialu „Hope i Faith” i choć dzieliła ich duża różnica wieku (ona miała zaledwie 18 lat, on – 30), to połączyło ich gorące uczucie, które w 2006 r. przypieczętowały zaręczyny.

Kolejne lata związku były bardzo burzliwe (w pewnym momencie miało nawet dojść do zerwania zaręczyn), ale zakochani pobrali się ostatecznie na Hawajach w 2010 r. Mają trzech synów o imionach: Noah (ur. 2012), Bodhi (ur. 2014) i Journey (ur. 2016).

Kolejny poważny kryzys małżonkowie przechodzili w 2015 r. i choć Megan  Fox złożyła wtedy pozew o rozwód, to po kilku miesiącach wróciła do Greena i urodziła mu trzecie dziecko. Pozew został wycofany, ale w 2020 r. para ponownie ogłosiła separację i rozstanie. W 2021 r. sąd rozwiązał ich małżeństwo. Jeszcze w 2020 r. na jaw wyszedł związek Fox z piosenkarzem Machine Gun Kelly. W styczniu 2022 r. gwiazda ogłosiła, że zaręczyła się z ukochanym.

Początek kariery

Pierwsza rola Fox to epizod w produkcji z serii filmów z bliźniaczkami Olsen – „Wakacje w słońcu” (2001). W kolejnych latach aktorka pojawiła się w kilku sitcomach, m.in. „Siostrzyczkach”. Zagrała też epizod w "Bad Boys II".

Zdobycie popularności

Popularność przyniosła Megan Fox rola Carli Santini w filmie kinowym „Wyznania małoletniej gwiazdy” w 2004 r. W tym samym roku Fox dołączyła do obsady serialu „Hope i Faith”, w którym występowała przez dwa sezony aż do zakończenia produkcji w 2006 roku.

Prawdziwą rozpoznawalność aktorka zdobyła jednak po wygraniu castingu do głównej roli żeńskiej w filmie „Transformers”. Ta rola przyniosła jej międzynarodową sławę oraz kilka pomniejszych nagród. Fox powtórzyła rolę Mikaeli w sequelu, ale nie pojawiła się już w trzeciej części serii w związku z ujawnieniem szczegółów na temat reżysera filmów, Michaela Baya. Twórca kazał jej przytyć pięć kilo do kolejnej produkcji, a w odpowiedzi gwiazda porównała pracę z nim do kontaktów z Hitlerem.

Dalsza kariera

W 2008 r. Fox zagrała w „Jak stracić przyjaciół i zrazić do siebie ludzi”, a rok później pojawiła się w produkcji „Zabójcze ciało”. W 2012 r. widzowie mogli ją oglądać w komedii „Dyktator”. W 2013 r. Fox pogodziła się z Bayem i zgodziła się wziąć udział w jego kolejnej serii filmów: „Wojowniczych żółwiach ninja”, w której zagrała główną rolę żeńską.

Filmy z tego cyklu pojawiły się na ekranach kin w 2014 r. i 2016 r. Megan Fox wystąpiła również w „Bitwie o Jangsari”, „Niewidzialnej” i „Hordzie”. Ostatnio Fox mieliśmy okazję oglądać w produkcjach „Nocne kły”, „Aż do śmierci” oraz „Po śladach mordercy”. Na 2020 rok przypadł debiut muzycznej produkcji „Taurus”, gdzie Fox zagrała u boku swojego narzeczonego, Machine Gun Kelly’ego.

Megan Fox - Wiadomości

Megan Fox - Zdjęcia