Reklama

Lindsay Lohan

Lindsay Lohan jest znaną aktorką, która stala się rozpoznawalna w filmie „Parent trap” w wieku jedenastu lat. W kolejnych latach brała udział w wielu produkcjach, jednak sława, która spadła na nią w tak młodym wieku, przyczyniła się do upadku zawodowego, z alkoholem i narkotykami w tle. Jest jedną z postaci Hollywood z najsmutniejszą historią. Co o niej wiemy?
Lindsay Lohan - najważniejsze informacje
Lindsay Lohan /Raymond Hall /Getty Images

Lindsay Lohan - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  02.07.1986

 • Miejsce urodzenia:

  Nowy Jork

 • Kraj urodzenia:

  Stany Zjednoczone (USA)

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  aktor/ka

 • Produkcje:

  • "Garbi: Super bryka"
 • Nagrody:

  MTV

Lindsay Lohan jest znaną aktorką, która stala się rozpoznawalna w filmie „Parent trap” w wieku jedenastu lat. W kolejnych latach brała udział w wielu produkcjach, jednak sława, która spadła na nią w tak młodym wieku, przyczyniła się do upadku zawodowego, z alkoholem i narkotykami w tle. Jest jedną z postaci Hollywood z najsmutniejszą historią. Co o niej wiemy?

Młodość

Lindsay Lohan urodziła się 2 lipca 1986 roku w Nowym Jorku. Jest córką biznesmena Michaela Lohana i nauczycielki tańca Donaty „Diny” Sullivan. W skład rodziny wchodzi również młodsze rodzeństwo aktorki – Michael Lohan Jr., Aliana Lohan oraz Dakota „Cody” Lohan. Co ciekawe, w filmie „Nie wierzcie bliźniaczkom” pojawia się matka Lohan i jej rodzeństwo. 

Kariera

Lindsay Lohan zadebiutowała zawodowo już w wieku trzech lat. Wystąpiła wtedy w spocie reklamującym produkty marki „Ford”, a później jeszcze w innych spotach telewizyjnych. Najpopularniejszym z nich była do dziś znana reklama Pizza Hut. W latach 1996-1997 Lindsay występowała w serialu „Inny świat”, ale sławę przyniosła jej podwójna rola sióstr Hallie Parker i Annie James w filmie „Nie wierzcie bliźniaczkom”. Do 2002 roku można ją było oglądać wyłącznie w produkcjach telewizyjnych. Wtedy grała m.in. u boku Jamie Lee Curtis w remake’u komedii Disneya „Zakręcony piątek”. Dzięki tej roli aktorka zdobyła nagrodę za najlepszą rolę przełomową na ceremonii rozdania nagród ekranowych MTV. Lindsay Lohan ugruntowała swoją pozycję dzięki takim produkcjom jak „Wredne dziewczyny” i „Garbi: super bryka”.

W 2007 roku aktorka zagrała w filmach „Rozdział 27” oraz „Wiem, kto mnie zabił”, które okazały się komercyjną porażką. Natomiast w 2008 roku Lindsay otrzymała Złotą Malinę w kategorii najgorsza aktorka za rolę w filmie „Wiem, kto mnie zabił”. W 2012 roku zagrała w telewizyjnym filmie biograficznym „Liz i Dick”.

Lindsay Lohan w 2004 podpisała również kontrakt z wytwórnią płytową Casablanca Records, zaś od 2008 roku była związana z wytwórnią Motown. Będąc piosenkarką, wydała dwa albumy: „Speak” z 2004 roku oraz „A Little More Personal” z 2005 roku.

Uzależnienie i problemy z prawem

Napięty harmonogram i stres spowodował smutne konsekwencje. Kiedy Lindsay Lohan skończyła 18 lat, stała się częstym gościem imprez Hollywood. Wkrótce potem brukowce wypełniły się nieestetycznymi zdjęciami pijanej aktorki. Jak przyznał sam ojciec Lohan, nie stroniła także od narkotyków. Wtedy zniknęła z widoku na pewien moment, ale jej krewni i lekarze pomogli jej wrócić do zdrowia.

W 2006 roku Lindsay zaczęła mieć problemy z prawem. Policja zatrzymała ja w stanie nietrzeźwym, a w samochodzie znaleziono substancje podobne do kokainy. Pod koniec roku aktorka zdecydowała się na uczestniczenie w spotkaniach Anonimowych Alkoholików. W 2010 roku Lindsay została skazana na 90 dni więzienia, a po odsiedzeniu kary musiała spędzić trzy miesiące w klinice odwykowej. 

Życie prywatne

Od 2002 do 2003 roku Lindsay Lohan spotykała się z piosenkarzem Aaronem Carterem. Romansowała również z Wilmerem Valderramą, Colinem Farrellem, Bruce’em Willisem, Jamesem Franco, Jaredem Leto, Seanem Lennonem, Shaunem White’em, Jamiem Dornanem, Ryanem Adamsem, Beniciem del Toro, Brettem Ratnerem, Robbiem Williamsem, Jude’em Lawem, Calumem Bestem, Samanthą Ronson i Alexem Torresem. W 2022 roku zaręczyła się z Baderem Shammasem.

Lindsay Lohan - Wiadomości

Lindsay Lohan - Zdjęcia