Reklama
Reklama

Ojciec ją zostawił, bo nie poszła na studia. Zgarnęła fortunę za jeden film

Dakota Johnson (32 l.) pracuje w przemyśle filmowym od końca lat 90. ubiegłego wieku. Zadebiutowała jako dziecko w filmie „Crazy in Alabama”. Wtedy nikt się nie spodziewał, że kilkanaście lat później będzie jedną z najbardziej rozpoznawalnych amerykańskich gwiazd. Ile zarabia Dakota Johnson? Poznajcie kilka ciekawych faktów na ten temat!

Pierwsze kroki Dakoty Johnoson

Dakota Johnson urodziła się w Austin w stanie Teksas w 1989 r. jako córka Dona Johnsona Melanie Griffith. Po raz pierwszy w filmie zagrała wraz z przyrodnią siostrą, mając 10 lat. Wcieliła się wówczas w córkę swojej prawdziwej matki, którą grała Melanie Griffith. Film wyreżyserował Antonio Banderas — jej ówczesny ojczym!

Reklama

Johnson ma aż sześcioro przyrodniego rodzeństwa. W związku z tym, że oboje rodzice Dakoty byli aktorami, większość dzieciństwa spędziła na planach filmowych i premierach. Jak sama czasem przyznaje, nigdzie nie mogła zagrzać miejsca. Czuła się "odcumowana" i zdezorientowana — bez żadnej życiowej kotwicy.

W wieku 12 lat Dakota Johnson zainteresowała się modelingiem i wzięła udział w sesji dla "Teen Vogue".

Rozwój kariery

Po debiucie w "Crazy in Alabama" przez jakiś czas nie pojawiała się na ekranach. Od 2006 r. była związana z IMG Models, gdzie zarabiała jako modelka. W tym samym roku została także Miss Złotego Globu. Od 2009 r. jest również modelką linii jeansów MANGO.

Jej prawdziwa kariera aktorska rozpoczęła się w 2008 r., w wyniku współpracy z "William Morris Agency". Rozpoczęła od niewielkiej roli w "The Social Network" z 2010 r. i przez kolejne lata grała w mniej lub bardziej popularnych w Polsce filmach.

Johnson dała się poznać szerzej, grając niewielką rolę w "Need for Speed". W 2013 r. otrzymała jedną z ról w ostatnim odcinku serialu komediowego NBC "The Office".

Za te role nie otrzymała jednak tak dużej sumy jak za premierową część filmów o romantycznej, a jednocześnie specyficznej relacji. Za "Pięćdziesiąt twarzy Greya" zarówno Johnson, jak i jej filmowy partner, Jamie Dornan, dostali po 250 tys. dol. Za kolejne dwa filmy Dakota wynegocjowała pensje w wysokości miliona dolarów. Stała się dzięki temu jedną z najlepiej zarabiających aktorek Hollywood. Jak sądzicie — czy to dużo?

Majątek Dakoty Johnson

W ubiegłym roku Dakota Johnson i jej partner, Chris Martin (lider grupy Coldplay i były partner Gwyneth Paltrow), zamieszkali razem w luksusowej rezydencji w Malibu, wartej 12,5 mln dol.

Dakota nie narzeka na brak zainteresowania i sporo zarabia w social mediach, współpracując z luksusowymi markami oraz w kampaniach prasowych i telewizyjnych.

Aktorka jest także zaangażowana w sprawy społeczne.

Ponadto Dakota Johnson jest właścicielką wytwórni filmowej "TeaTime Pictures", z którą współpracę podjął nawet Amazon, więc można śmiało stwierdzić, że i na polu producenckim odniosła spory sukces!

Według różnych źródeł Dakota Johnson jest "warta" nawet 14 mln dol. Co ciekawe, nie jest to zasługa jej rodziców.

Don Johnson oficjalnie przyznał, że odcina się od swojej córki. Powodem jest fakt, że nie chciała pobierać nauki w college’u, tylko grać w filmach. To było sprzeczne z zasadami panującymi w domu, ponieważ ojciec godził się na utrzymanie swoich dzieci tylko do czasu, gdy uczą się lub studiują.

Warto wspomnieć, że Dakota zarabia całkiem nieźle na współpracy z domem mody Gucci. Tak prezentowała się na ubiegłorocznej  Met Gali.

Czy lubicie filmy z Dakotą?

Zobacz też:
Dakota Johnson spodziewa się dziecka?!
Dakota Johnson i Jake Gyllenhaa dali sobie drugą szansę?
Daktota Johnson przyznała się do kradzieży!

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy