Reklama
Reklama

Majątek Doroty Szelągowskiej — co posiada i ile zarabia córka Katarzyny Grocholi?

Dorota Szelągowska (41 l.) stała się znana nie tylko dzięki małżeństwu z Adamem Sztabą (47 l.), ale także dzięki temu, że jest córką Katarzyny Grocholi (64 l.). Przede wszystkim jednak dała się poznać szerszej publiczności jako projektantka wnętrz, prowadząca własne programy telewizyjne. Zgromadziliśmy informacje na temat majątku najpopularniejszej projektantki w Polsce.

Projekt — życie

Dorota Szelągowska jest osobą nietuzinkową. Już samo miejsce jej narodzin jest dość osobliwe. Dorota przyszła na świat w libijskim mieście Trypolis, które jest stolicą i jednocześnie największym miastem Libii.

Mieszkała tam przez pierwsze dwa lata swojego życia, co w przypadku jej pokolenia nie jest tak niezwykłe, jak mogłoby się wydawać. W tamtym czasie sporo polskich rodzin mieszkało na Bliskim Wschodzie - Polacy często pracowali tam jako budowniczowie lub architekci. Dorota ma koleżanki, które przyszły na świat w podobnych okolicznościach — jedna w Algierii, druga w Kairze.

Reklama

Jak myślicie, czy Dorota jest podobna do swojej mamy?

Dorota Szelągowska rozpoczęła pracę w telewizji, gdy miała 18 lat. Co ciekawe, najpopularniejsza projektantka wnętrz w Polsce wcale nie ukończyła architektury. Rozpoczęła studia z dziennikarstwa oraz stosowanych nauk społecznych, jednak ich nie ukończyła. Jak sama czasami przyznaje, to dla  niej źródło pewnego kompleksu. Żałuje, że nie podjęła studiów zgodnych z tym, czym obecnie zajmuje się zawodowo.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, prywatnie Dorota Szelągowska jest córką znanej pisarki Katarzyny Grocholi oraz byłą żoną muzyka Adama Sztaby, z którym spędziła 10 lat.

Projektantka ma dwójkę dzieci — syna Antoniego (21 l.) oraz córkę Wandę (4 l.).

Zarobki Doroty Szelągowskiej

Dorota Szelągowska niechętnie opowiada o swoim życiu prywatnym. Nie kryje się jednak ze swoimi zarobkami. Podobnie jak pozostali prezenterzy stacji TVN, również Dorota nie może narzekać na pensję, a nie jest to jej jedyne źródło utrzymania. Jak podają niektóre źródła, może zarabiać nawet 40 tys. zł miesięcznie tylko z pracy dla stacji.

Poza zarobkami związanymi z telewizją, prezenterka otrzymuje także niemałe kwoty za posty sponsorowane na Instagramie. Szacuje się, że mogą one oscylować między 8 a 15 tys. zł.

Tutaj przykład postu z torbą O Bag. Jak myślicie, ile skasowała za taki post?

Warto wspomnieć, że Dorota prowadzi swoje biuro projektowe. Przykładowo, konsultacja projektowa dla jednego pomieszczenia kosztuje 1200 zł netto, a 2000 zł netto dla większego czy wielofunkcyjnego. Z kolei za 1 mkw projektu wykonawczego trzeba zapłacić 250 zł netto.

Mimo że Dorota posiada pewne "widełki", wiele projektów wycenia indywidualnie, dlatego trudno stwierdzić, jakie są jej konkretne zarobki wynikające z pracy w studio.

Majątek Szelągowskiej

Rozwód z Adamem Sztabą zakończył się podziałem majątku. Po tym rozstaniu Dorota postanowiła oddać się pracy i kupiła dom na Warmii. Dom, w którym mieszkała z byłym mężem, formalnie należy do Grocholi, dlatego nie wiemy, kto jest obecnie właścicielem. Być może Dorota otrzyma go w spadku?

Co sądzicie o zdolnościach wnętrzarskich Doroty Szelągowskiej?

Zobacz też:

Korwin-Piotrowska komentuje aferę z Tomaszem Lisem. "Darcie ryja to nie jest sposób za zarządzanie ludźmi"

Jacek Braciak o słowach Kaczyńskiego dotyczących osób LGBT. "Nie chcę komentować każdego idiotyzmu"

Dagmara Kaźmierska tańczy na jachcie i prezentuje smukłą sylwetkę

Tygodniowy raport zakażeń koronawirusem w Polsce, 29 czerwca

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Dorota Szelągowska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy