Reklama
Reklama

Gwiazdy kochają to miejsce. Szelągowska, Dereszowska, Klimas wybudowały tam domy

Mazury należą do najbardziej malowniczych miejsc w naszym kraju. Uplasowały się na trzecim miejscu wśród najpopularniejszych kierunków na wakacje. Krainę Wielkich Jezior kochają nie tylko wczasowicze spragnieni wypoczynku na łonie natury, ale także gwiazdy – dla Anny Dereszowskiej (41 l.), Natalii Klimas (39 l.), Doroty Szelągowskiej (42 l.) Mazury stały się drugim domem.

Malownicza przyroda, spokój od zgiełku miasta, cisza... Nic dziwnego, że Mazury stanowią ostoję dla tak wielu ludzi. Nawet gwiazdy, które na co dzień mieszkają w stolicy, wybudowały dom na Mazurach. Sprawdźmy, jak mieszkają! 

Ekologiczny dom Anny Dereszowskiej na Mazurach

Aktorka Anna Dereszowska razem ze swoim partnerem, Danielem Duniakiem, kupili nie jeden, lecz dwa domy na Mazurach w stanie surowym. Jeden dla nich, a drugi dla gości. Do zaprojektowania wnętrz para zatrudniła projektantkę, która stworzyła projekt i dopilnowała jego realizacji. Skąd pomysł u aktorki, by wybudować dom na Mazurach? 

Reklama

"Złożyły się na to dwie rzeczy. Po pierwsze, pandemia, która obudziła w nas potrzebę wyrwania się z miasta, ale też nasza wewnętrzna potrzeba obcowania z przyrodą. Ten dom znaleźliśmy przypadkiem. Gdy wjechaliśmy na posesję, otworzyłam drzwi, żeby wysiąść z samochodu, od razu, tuż przy nodze, zobaczyłam maślaka. To natychmiast przywołało wspomnienia związane z mamą, która była mistrzynią w zbieraniu grzybów. Baliśmy się, bo nie wiedzieliśmy, czy damy radę. Nie żałuję jednak, że zaryzykowaliśmy. A gdy ostatnio Lenusia powiedziała: "Kocham to miejsce, mamo", poczułam się najszczęśliwsza. - wyznała Anna Dereszowska w wywiadzie dla "VIVY!".

Wykończenie wnętrz zajęło im rok. Często sięgali po proekologiczne rozwiązania - ich przyjaciel, założyciel manufaktury Regalia, wykonał dla nich regał w jadalni, a także obił część ścian i sufit deskami pochodzącymi z rozbiórki starych stodół. Także trzymetrowy stół, który zdobi jadalnię, został wykonany z dwunastoletniego dębu znalezionego w jednej z rozbieranych stodół. 

Oprócz wykorzystania starego drewna, para zamontowała w swoich posiadłościach fotowoltaikę, a także postawili na rekuperację, która również jest korzystna dla środowiska. 

Chociaż we wnętrzu domu aktorki króluje drewno, nie brakuje kamienia, z którego wykonano blaty, umywalki, a także część podłóg. Jest również dużo ceramiki oraz roślin, które stały się integralną częścią jej domu. 

Bajkowa posiadłość Natalii Klimas na Mazurach

Natalia Klimas dzieli swoje życie między Warszawę a Mazury. Razem ze swoim mężem Mikołajem Boberem i córeczkami zamieszkała w malowniczej wsi położonej na Mazurach

We wnętrzach domu aktorki dominują neutralne kolory ziemi. Zdecydowanie króluje piaskowy beż przełamany pudrowym różem lub kremową bielą. Ciężko doszukać się tutaj ekstrawaganckich dodatków - meble są proste i funkcjonalne. Małżonkowie postawili na salon połączony z kuchnią. W jego centralnej części stoi szara duża kanapa narożna oraz puf przerobiony na stolik kawowy, a pod nimi leży jasny dywan. 

Ciepłe i słoneczne dni to dla Natalii Klimas czas na relaks z rodziną na tarasie. Jej dom jest otoczony zielenią, ale mimo to nie brakuje na nim pięknych kwiatów w donicach. Na dodatek kobieta może odpoczywać na hamaku, podziwiając malownicze widoki. 

Przytulny azyl Doroty Szelągowskiej na Mazurach

Dorota Szelągowska, znana projektantka wnętrz, która prowadzi m.in. program "Domowe Rewolucje", kilka lat temu kupiła 80-letni dom na Mazurach. Posiadłość stała się miejscem, w którym kobieta może odpocząć od tempa życia w stolicy i natłoku pracy. Inaczej niż poprzedniczki, Dorota Szelągowska sama zajęła się urządzaniem domu. Jesteście ciekawi, jak wyszło? Projektantka podzieliła się efektami swojej pracy na Instagramie.

Dorota Szelągowska postawiła na jasną kolorystykę, przestronność i przytulność. Nie brakuje naturalnych materiałów i odsłoniętych elementów konstrukcyjnych takich jak drewniane belki czy czerwona, surowa cegła na ścianie. W takim wnętrzu można odciąć się od miastowego zgiełku nawet na wiele tygodni!

"Dom na wsi był moim marzeniem od wielu lat. Miejsce, gdzie można oderwać się od wszystkiego, odpocząć, nabrać dystansu. W końcu, ponad rok temu, udało mi się okazyjnie kupić stare gospodarstwo. Wszyscy znajomi kręcili z niedowierzaniem głowami, patrząc na rozpadający się budynek - co ty w nim widzisz? - pytali. A ja widziałam w nim potencjał" - mówiła Szelągowska w jednym z wywiadów.

Ogromne wrażenie robi kuchnia, ponieważ projektanta postanowiła połączyć dwa skrajnie różniące się od siebie style: tradycyjny z elementami stylu rustykalnego, a także nowoczesny. Rozwiązanie okazało się strzałem w dziesiątkę! Podłoga jest wyłożona kafelkami, na które położono postarzany dywan. W jednej części pomieszczenia stanął drewniany przeszklony kredens, a po drugiej stronie nowoczesna, czarna zabudowa z kamiennym blatem. Nie brakuje pewnej dozy czerni w postaci okapu oraz piecyka. Trzeba przyznać, że całość robi spektakularne wrażenie!

Jak Wam się podobają mazurskie domy gwiazd? Chcielibyście w którymś zamieszkać? My nie jesteśmy w stanie wybrać faworyta - wszystkie posiadłości są wyjątkowe!

Zobacz też:

Szelągowska miała nowotwór! Gwiazda w podsumowaniu roku zaskoczyła wyznaniem

Lewandowscy, Dowborowie, Kazik, Agata Młynarska i Patrycja Markowska. Które polskie gwiazdy mają domy w Hiszpanii?

Natalia Klimas w szczerym wyznaniu: "Nie czuję się ostatnio ani super mamą, ani żoną"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Dorota Szelągowska | Natalia Klimas | Anna Dereszowska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy