Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Zdrowe i piękne nogi bez żylaków

Do Polski zawitała innowacyjna metoda leczenia żylaków, która szybko i skutecznie pomaga pozbyć się problemu. VENABLOCK – system do zamykania żył powierzchownych kończyny dolnej przy pomocy specjalistycznego kleju tkankowego na bazie cyjanoakrylatu.

Doktor Magdalena Potembska - Eberhardt i Doktor Andrzej Eberhardt z kliniki FEMMED jako jedni z pierwszych w Polsce wykonali zabieg klejenia żył metodą VENABLOCK!

Reklama

Bagatelizowane początki poważnego problemu zaczynają się niewinnie. Najpierw pojawia się uczucie ciężkości nóg i opuchlizna. Z czasem tym objawom zaczyna towarzyszyć ból i drobne pajączki wykwitające na naszych nogach. Niestety są to jedne z pierwszych symptomów żylaków, na których powstawanie narażony jest prawie każdy dorosły człowiek. Jeśli w naszej rodzinie były przypadki żylaków ryzyko to niestety rośnie o połowę.

Pierwsze symptomy żylaków nie są jednak na tyle uciążliwe by wielu z nas zachęcić do wizyty u lekarza. Problemem zaczynamy się zazwyczaj interesować na etapie, który może wymagać nawet chirurgicznej interwencji wymagającej w konsekwencji okresu rekonwalescencji i pozostawiającej w niektórych wypadkach szpecące blizny. Dlatego wiele osób nawet z zaawansowanymi żylakami zwleka z decyzja o podjęciu leczenia co może mieć bardzo poważne konsekwencje dla ich zdrowia, a nawet życia.

Na czym polega VENABLOCK?

Pod tą specjalistyczną nazwą kryje się nowoczesny system oparty o ideę bezbolesnego i skutecznego sposobu leczenia niewydolności żylnej. W przeciwieństwie do dotychczas stosowanych metod operacyjnych wymagających wykonywania nacięć, Venablock to wyjątkowa, małoinwazyjna, nietermiczna metoda leczenia żylaków. Dzięki temu zabieg nie wymaga znieczulenia oraz noszenia pończoch uciskowych.

VenaBlock polega na kontrolowanej i bezbolesnej aplikacji specjalistycznego  kleju tkankowego na bazie cyjanoakrylatu. Jest to medyczny klej przeznaczony do bezpiecznego zastosowania wewnątrznaczyniowego, który usprawnia przepływ krwi poprzez zamknięcie zmienionej chorobowo żyły. System dostarcza niewielkie ilości kleju do chorej żyły pod kontrolą USG, w sposób nieodczuwalny dla pacjenta. Klej następnie powoduje jej zasklepienie, a przepływ krwi jest przekierowany do pobliskich, zdrowych żył.

Leczenie bez rekonwalescencji?

Efekt zabiegu Venablock jest widoczny od razu i nie towarzyszą mu zasinienia, obrzmienia, oparzenia czy blizny spotykane przy wykorzystaniu innych metod leczenia. Dzięki temu umożliwia pacjentom powrót do normalnej aktywności natychmiast po wykonanym zabiegu bez konieczności przechodzenia okresu rekonwalescencji i noszenia pończoch uciskowych. W połączeniu z krótkim czasem trwania zabiegu pozbawionego konieczności znieczulenia i natychmiastowym efektem stawia on metodę w czołówce zabiegów usuwania żylaków przyjaznych pacjentowi.

Zabieg można wykonać w wyspecjalizowanych klinikach na terenie całej Polski.

Znajdź swojego lekarza na Arcus Medical


materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje