Wszystko, co warto wiedzieć o leasingu Lexusa

Szukasz atrakcyjnego finansowania samochodu marki Lexus? Leasing to sposób na jazdę wymarzonym autem, który daje sporo korzyści w porównaniu z zaciąganiem kredytu bankowego. W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co warto wiedzieć o leasingu Lexusa!

Lexus, czyli codzienne podróże klasą premium

Lexus to japońska marka należąca do koncernu Toyota, oferująca samochody z luksusowymi wnętrzami, udoskonalonymi silnikami i wiodącą w branży technologią hybrydową. Od wielu lat pozostaje w czołówce najbardziej innowacyjnych producentów motoryzacyjnych. Uznane za połączenie najnowszych technologii z przyszłościową filozofią projektowania, obecne modele Lexusa charakteryzują się bardzo wyrazistym, kanciastym wyglądem zewnętrznym, czego doskonałym przykładem jest Lexus UX. Leasing to atrakcyjna propozycja finansowania samochodu, adresowana zarówno do osób fizycznych, jak i przedsiębiorców. 

Dzięki ogromnej gamie oferowanych modeli każdy kierowca znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, czy woli sportowe coupe, rodzinnego SUV-a, czy kompaktowego hatchbacka. Chociaż jest to producent zaliczany do klasy premium, leasing Lexusa wcale nie musi kosztować fortuny. Jeśli marzysz o tym, by zasiąść za kierownicą nowego, bogato wyposażonego modelu Lexus RX leasingto najprostszy i najtańszy sposób. Czytaj dalej, aby poznać wszystkie korzyści tej formy finansowania!

Korzyści z leasingu Lexusa

Leasing Lexusa oferuje szereg korzyści, w tym możliwość prowadzenia luksusowego pojazdu bez ponoszenia wysokich kosztów początkowych. W przypadku leasingu  wpłacasz większą kwotę na początek, a następnie co miesiąc płacisz stałą, niższa ratę. Jeśli zdecydujesz się przedłużyć umowę - co kilka lat możesz wybierać nowe modele. Oznacza to, że leasing daje Ci możliwość korzystania z najnowszych na rynku funkcji i ulepszeń bez konieczności kupowania samochodu za gotówkę. Ponadto leasing Lexusa może wiązać się z pewnymi korzyściami podatkowymi i niższymi miesięcznymi ratami niż w przypadku tradycyjnego kredytu.

Leasing Lexusa to także znacznie mniej formalności. Nie oznacza to jednak, że przy staraniu się o finansowanie nie są Ci potrzebne żadne dokumenty. Chcąc zawrzeć umowę o leasing konsumencki, powinieneś mieć przy sobie:

  • dokument potwierdzający tożsamość (np. dowód osobisty),
  • wypełniony i kompletny wniosek o leasing, podpisany własnoręcznie, 
  • zaświadczenie o wysokości osiąganych dochodów oraz o zatrudnieniu,
  • wyciąg z konta osobistego za ostatnie kilka miesięcy (w zależności od formy zatrudnienia).

Firma leasingowa raczej nie prosi o dokumenty finansowe, ale sprawdza bazy kredytowe, takie jak BIK, BIG InfoMonitor, czy KRD. Niemniej jednak warto dysponować ww. kompletem wydruków, aby oszczędzić sobie czas i szybciej uzyskać pozytywną decyzję.

O czym pamiętać, decydując się na leasing Lexusa?

Z leasingiem wiążą się też pewne ograniczenia. Firma leasingowa pozostaje właścicielem samochodu do czasu wygaśnięcia umowy. Nie można zatem zarządzać samochodem tak, jak przy kredycie gotówkowym. Będziesz musiał go naprawić lub ubezpieczyć zgodnie ze standardami wypożyczalni. Co więcej, nie wolno dokonywać żadnych trwałych zmian ani wywozić pojazdu za granicę bez uprzedniego powiadomienia i uzyskania zgody od firmy leasingowej. 

Ile kosztuje leasing Lexusa?

Trudno jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Ceny leasingu nie są stałe, a opierają się na wielu czynnikach, takich jak:

  • odsetki naliczane wg ustalonej stopy oprocentowania (stałej lub zmiennej),
  • czas trwania umowy,
  • opłata wstępna,
  • ubezpieczenie leasingu i składki pobierane z tego tytułu,
  • depozyt gwarancyjny (opcjonalnie).

Jeśli zaproponowana przez firmę leasingową rata miesięcznej raty okaże się dla Ciebie zbyt wysoka, możesz zdecydować się na wybór pojazdu innej japońskiej marki, np. Toyota, Nissan czy Honda. Leasing samochodu o niższej wartości rezydualnej to sposób na obniżenie wysokości raty.

Leasing Lexusa w MultiSalon24.pl

W MultiSalon24.pl leasing Lexusa jest łatwy i wygodny. Oferujemy szeroki wybór modeli, w tym RX i UX, z różnymi poziomami wyposażenia i opcjami dodatkowymi. Doświadczony zespół pomoże Ci wybrać idealny pojazd dopasowany do Twoich potrzeb i budżetu oraz pomoże przejść przez cały proces finansowania. Wybierając leasing w MultiSalon24.pl to pewność wsparcia serwisowego, a dzięki gwarancji Lexusa możesz cieszyć się spokojem, wiedząc, że wszelkie naprawy zostaną wykonane szybko i skutecznie.

Zapoznaj się także z atrakcyjną ofertą leasingu Hondy, Nissana i innych japońskich samochodów.


Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne
Polecamy