Reklama

Reklama

Reklama

Tom Hanks i Rita Wilson: miłość z planu filmowego, która była im pisana

Tom Hanks (65 l.) oraz Rita Wilson (65 l.) są małżeństwem od ponad trzydziestu lat i nie zanosi się na to, by hollywoodzka para miała się rozstać. Jesteście ciekawi, w czym tkwi sekret ich udanego związku?

Tom Hanks - od komika do poważnego aktora

Tom Hanks urodził się w 1956 r. w Kalifornii. To syn Europejczyków pochodzenia angielsko-walijskiego oraz portugalskiego. Dzieciństwo aktora nie było jednak najszczęśliwsze. Jego rodzice rozwiedli się, gdy miał zaledwie 4 lata. Tom i dwoje najstarszych dzieci wyruszyło z ojcem, pozostawiając matkę i najmłodsze z rodzeństwa.  Tom przez 10 lat mieszkał w dziesięciu różnych domach.

Hanks związał się z aktorstwem jeszcze w szkole, gdy grał w przedstawieniach. Poza sztuką interesował się także sportem. Przyznał kiedyś, że gdyby miał do wyboru Oscara i Trofeum Heismana (nagroda futbolowa) - wybrałby to drugie. 

Reklama

Kariera Hanksa tak naprawdę rozpoczęła się po jego przybyciu do Nowego Jorku w 1979 r., gdy przyjął rolę w niskobudżetowym slasherze "He Knows You’re Alone" i główną rolę w filmie "Labirynty i potwory".

W latach 90. Hanks wspiął się na szczyt, grając zapomnianą legendę baseballu w znanym filmie "Ich własna liga". Później wystąpił w kolejnych popularnych produkcjach, m.in. "Forrest Gump" czy "Szeregowiec Ryan", za które zgarnął wyróżnienia. Nie przeszkodziło mu to w stworzeniu udanego związku, choć dopiero z drugą żoną.

Z pierwszą, Samanthą Lewes, ożenił się w 1978 r. Para rozwiodła się po ok. dziewięciu latach. Mają wspólnie dwójkę dzieci. Kobieta zmarła 20 lat temu na raka kości.

Tom Hanks wspierał Baracka Obamę w trakcie wyborów prezydenckich, a później także Hilary Clinton. O tym, że jest nie tylko aktorem, może świadczyć fakt, że wraz z Obamą odwiedził królową Elżbietę II w Londynie.

Rita Wilson - aktorka, piosenkarka i producentka o greckich korzeniach

Rita Wilson (ur. jako Margarita Ibrahimoff) przyszła na świat w Los Angeles w Kalifornii - w 1956 r. Tam też dorastała. Jej matka była Greczynką, a ojciec bułgarskim muzułmaninem, również urodzonym w Grecji. Po ślubie z matką Rity został ortodoksyjnym chrześcijaninem i przybrał nowe imię oraz nazwisko. Rita jest znana właśnie pod jego nowym nazwiskiem. 

Rita Wilson zadebiutowała w jednym z odcinków sitcomu "The Brady Bunch". Później wystąpiła dwukrotnie w "M.A.S.H." oraz w kilku innych sitcomach. W jednym z nich zagrała u boku swojego przyszłego męża.

Jej kariera nie ograniczyła się tylko do seriali oraz filmów. Występowała także na Broadwayu, wcielając się w Roxie Hart w nowej odsłonie "Chicago". Kolejnym etapem były muzyka oraz przemysł filmowy po drugiej stronie kadru. Rita nagrała jak dotąd cztery albumy, a także wyprodukowała osiem filmów i seriali.

Tom Hanks i Rita Wilson - początki wieloletniej miłości

Tom i Rita poznali się w 1981 r. na planie filmowym. Wtedy jeszcze nikt, nawet oni, nie wiedział, co z tego wyniknie. Współpraca przeszła bez echa. Po czterech latach znów zagrali razem - podczas wypadu na kawę między nimi zaiskrzyło. Poczuli, że są dla siebie stworzeni.

Niestety wtedy nie mogli być razem. Tom od kilku lat trwał w destrukcyjnym małżeństwie z Samanthą Lewes. Łapał każdą propozycję, byle tylko utrzymać rodzinę. Mimo ściągania w dół przez żonę, przy której zaczął brać narkotyki i pić, nie potrafił odejść - również ze względu na dzieci.

Tom Hanks i Rita Wilson - ślub i trudne momenty

Na szczęście dla Toma Samantha sama wystąpiła o rozwód, a cierpliwość Rity opłaciła się. Zakochani po roku wzięli ślub. Miał to być jednak dopiero początek ich wspaniałej drogi. 

Niedługo potem Tom dostał pierwszą nominację do Oscara. Dla ich związku był to równie piękny, co trudny moment. Rita musiała na jakiś czas porzucić karierę, by zająć się domem, kiedy Tom piął się do góry. Para ma dwójkę dzieci: Cheta (ur. 1990) i Trumana (1995). Po odchowaniu dzieci Rita dołączyła do męża - obecnie są jedną z najlepiej zarabiających par show-biznesu.

W 2015 r. Rita Wilson walczyła z rakiem, a mąż czuwał przy jej boku. Na Facebooku aktorka i producentka napisała:

Tom rozumie, że gdyby nie wsparcie i poświęcenie żony oraz ich wzajemna miłość, nie udałoby mu się osiągnąć tak zawrotnej kariery.

Wygląda na to, że ciągle są zakochani.

Tom i Rita byli jednymi z tych, którzy niestety przechorowali COVID-19 jako pierwsi, jednak trzymali się razem dzielnie.

Co sądzicie o tej parze? My jesteśmy nimi zachwyceni!

Zobacz też:

Marta Warchoł zaręczyła się z ukochaną! Dziennikarka TVN chwali się pierścionkiem

Doda wyrobiła dokumenty z nowym imieniem! Chce też zmienić zawód! "Jest to zamknięcie tych 20 lat"

Joanna Liszowska pokazała siwe włosy. Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać

Szczecin: Śmierć 1,5-rocznego dziecka w rozgrzanym aucie. Prokuratura wszczęła postępowanie

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Rita Wilson | Tom Hanks

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy