Reklama
Reklama

Ta aktorska rodzina jest uwielbiana w Polsce! Poznaj rodzinę Zborowskich

Nie planował zostać aktorem, a stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób w tym fachu. Mowa tutaj o Wiktorze Zborowskim, który podbił serca polskich widzów. Nie tylko on robi furorę w show-biznesie, ale również członkowie jego rodziny: żona Maria Winiarska i córki Hanna oraz Zofia Zborowska. Poznajcie rodzinę Zborowskich!

Rodzina Zborowskich - to warto wiedzieć

Maria Winiarska i Wiktor Zborowski mogą pochwalić się oszałamiającym stażem małżeńskim. Para jest ze sobą od ponad 50 lat, a małżeństwem od 45 i mają dwie córki: Hannę oraz Zofię. Pierwsza z nich przez długi czas mieszkała w Brazylii, gdzie m.in. pełniła funkcję honorowego konsula w polskiej ambasadzie. Natomiast Zofia poszła w ślady rodziców i została aktorką. Obydwie dziewczyny aktywnie działają w social mediach, a ich liczba obserwujących jest kilkucyfrowa! 


Wiktor Zborowski - aktorstwo ma w genach?

Jego głos słyszeliśmy w niezapomnianym dla wielu "Królu Lwie", gdzie dubbingował postać Mufasy, poznaliśmy go również jako inżyniera Maliszewskiego w serialu "Czterdziestolatek" oraz Haber’a w "C.K. Dezerterzy".  O swojej karierze aktorskiej wypowiada się w ten sposób:

Reklama

- Moje podejście do zawodu pozbawione jest furii, pazerności i pasji. Chyba nigdy nie osiągnę takich szczytów jak ci, którzy oprócz talentu wyróżniają się jeszcze zachłannością. Nie będę nawet próbował.

Wiktor Zborowski urodził się w 1951 r. w Warszawie jako syn Hanny i Adama Zborowskiego. Chociaż wywodzi się z rodziny aktorskiej, to nie planował podążać śladem swoich rodziców. Jako młodzieniec grał w koszykówkę - był zawodnikiem Polonii Warszawa i reprezentował Polskę. Miał do tego idealne warunki, ponieważ aktor mierzy aż... 198 cm! Niestety kontuzja sprawiła, że  musiał się pożegnać ze sportem na dobre. Zaczął studia aktorskie, na których poznał Marię Winiarską. W jednym z wywiadów aktorka wspominała, że w Zborowskim najbardziej urzekły ją jego spokój, inteligencja oraz poczucie humoru. Nie ukrywała, że również fizycznie bardzo jej się podobał - był smukły i wysoki. Ślub jednak wzięli dopiero po 6 latach i to głównie przez rodzinę aktorki.

- Mój ojciec lekarz w końcu powiedział: jak Wiktor przychodzi z tobą do mnie do szpitala, to ja nie wiem, jak mam go przedstawić. Dochodzący? A babcia Wiktora powtarzała, że w grzechu żyjemy. I w końcu zdecydowaliśmy się na ślub - powiedziała Maria Winiarska.

O rodzinie Zborowskich zrobiło się głośno przy aferze szczepionkowej. Jak wielu innych osób działających w show-biznesie Wiktor wraz z żoną zaszczepili się na covid w ramach "etapu zero", który zakładał, że pierwsze szczepienia otrzymają medycy. Wówczas na wiele gwiazd ze świata mediów spadła ostra krytyka. 

Zofia Zborowska: nie chce mieć więcej dzieci?

Zofia Zborowska postanowiła kontynuować rodzinną tradycję i została aktorką. Tak samo, jak rodzice ukończyła Warszawską Akademię Teatralną, a przez jakiś czas mieszkała w Kalifornii — uczestniczyła w kursie w Instytucie Lee Strasberga w Los Angeles, na którym poznała tajniki aktorstwa. W wieku 11 lat zadebiutowała przy boku swojego ojca w komedii "Złoto Dezerterów". Dzisiaj jest jednak znana bardziej z seriali takich jak "Barwy Szczęścia" czy "Przystań", a sympatie zyskała również w programie "Twoja twarz brzmi znajomo". Występowała także na deskach teatru m.in. w Och-Teatr i w Teatrze Capitol.

W 2019 r. Zofia stanęła na ślubnym kobiercu razem ze swoim ukochanym siatkarzem Andrzejem Wroną. Po dwóch latach (w 2021 r.) od powiedzenia sobie sakramentalnego "tak" para przywitała na świecie córkę Nadzieję. Aktorka nieustannie na Instagramie dzieli się swoim życiem, opowiada o trudach macierzyństwa i namawia do adopcji psów ze schroniska. Wyznała też, że nie chce mieć więcej dzieci. Śledzi ją obecnie prawie pół miliona osób! 

Hanna Zborowska: ułożyła sobie życie w Brazylii?

Kilkanaście lat temu wyjechała do Brazylii za mężczyzną, który skradł jej serce. Hanna Zborowska poznała Daniela Nevesa podczas studiów w Hiszpanii. Para wzięła ślub i doczekała się dwóch córek: Niny i Mili. Razem ze swoim mężem oraz teściami przez wiele lat zajmowała się nieruchomościami. Niestety po kilkunastu latach małżeństwa w 2021 r. para się rozwiodła. Podobno powodem rozstania było zaangażowanie Hanny w produkcję programu podróżniczego, przez co nie miała czasu dla rodziny. Małżeństwo podjęło się terapii, ale ostatecznie mąż wyprowadził się ze wspólnego mieszkania, a sama kobieta opowiedziała o tym, jak się czuła:

- Cały czas płakałam. Na nic nie miałam siły. Byłam zamknięta z dziećmi w domu, Daniela nie było. Cała odpowiedzialność spadła na mnie i do tego rozwód. To był krytyczny moment. Poczułam, że moje życie traci sens.

Ze złamanym sercem pomógł kobiecie nowy ukochany, również Brazylijczyk, z którym jest do dzisiaj. W tym roku Hanna Zborowska poinformowała, że w końcu spełnia swoje marzenie i otwiera kanał na YouTubie o podróżach. Odcinki mają pojawiać się co tydzień. Trzymacie za nią kciuki?


Zobacz też:

Rodowicz komentuje trudną sytuację Ałły Pugaczowej

Daphne Joy prezentuje obłędne kształty. Biała sukienka robi furorę

POMAGAMY UKRAINIE

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Zofia Zborowska | Wiktor Zborowski | Maria Winiarska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy