Reklama
Reklama

Robyn Moore i Mel Gibson: 20 lat przekreślone zdradą. Jak wyglądał rozwód znanego aktora?

Mel Gibson (66 l.) i Robyn Moore (51 l.) byli małżeństwem przez 31 lat! Para rozwiodła się w 2011 r., chociaż do separacji doszło 5 lat wcześniej. Ich rozwód był jednym z najdroższych historii! Zobacz, jak wyglądał związek Moore i Gibsona i ile pieniędzy aktor musiał zostawić po rozwodzie swojej byłej żonie.

Robyn Moore i Mel Gibson: kariera, związek

Mel Gibson urodził się 3 stycznia 1956 r. Jest amerykańskim aktorem, producentem filmowym i scenarzystą. Przełomową rolą w jego karierze była główna rola w serii "Mad Max", która przyniosła młodemu aktorowi międzynarodową sławę. W 1995 r. Gibson wyprodukował, wyreżyserował i wystąpił w "Braveheart - Waleczne Serce", a w 2004 r. wyprodukował i wyreżyserował "Pasję".

Robyn Moore urodziła się 15 września 1960 r. w Australii. Po zakończeniu nauki zaczęła pracę jako asystentka stomatologiczna. Para poznała się, kiedy Gibson próbował rozwijać swoją karierę i pobrała 7 czerwca 1980 r. 

Reklama

Mel wprowadził Robyn w świat show-biznesu. Moore zaczęła pracę jako lektorka i osobowość telewizyjna, dubbingowała też wiele postaci z filmów animowanych. Od 1986 r. prowadzi radiowy program satyryczno-polityczny "How Green was My Cactus".

Para ma siódemkę dzieci, córkę o imieniu Hannah oraz synów: Christiana, Edwarda, Louisa, Milo, Thomasa i Williama.

Robyn Moore i Mel Gibson: rozwód

Związek Robyn Moore i Mela Gibsona trwał przez ponad 20 lat. Co sprawiło więc, że para postanowiła się rozstać? Robyn i Mel zdecydowali o separacji 29 lipca 2006 r., dzień po tym, jak aktor został zatrzymany za jazdę po pijaku w Malibu. Robyn Moore 13 kwietnia 2009 r. złożyła wniosek o rozwód, ok. miesiąca po tym, jak wypłynęły zdjęcia Mela Gibsona spędzającego czas ze swoją nową partnerką, rosyjską pianistką, Oksaną Grigorievą.

Mel Gibson przyznał w 2009 r. w The Tonight Show, że rozpad małżeństwa to jego wina. Aktor powiedział wtedy: 

Kilka lat później, w 2011 r., w wywiadzie z Deadline Hollywood dodał jednak: "To nie jest niczyja sprawa, moja separacja, mój rozwód czy inne tego typu rzeczy. To wszystko jest dostępne, ok, więc stało się. Jeśli chodzi o szczegóły, nie mam zbyt wiele do zatrzymania dla siebie. I jeśli mogę zachować dla siebie nawet bolesne rzeczy, niech tak będzie".

Robyn Moore i Mel Gibson: najdroższy rozwód w historii

Rozwód Robyn Moore i Mela Gibsona został sfinalizowany 13 grudnia 2011 r. Para nie zawarła przed ślubem intercyzy, a ich sprawa była rozpatrywana zgodnie z prawem obowiązującym w amerykańskim stanie Kalifornia, czyli wobec wspólnoty majątkowej. W związku z tym żonie Mela Gibsona przyznano prawo do połowy wszystkiego, co aktor zyskał i zarobił podczas trwania ich małżeństwa.

Ugoda pary została uznana za jedną z najbardziej wartościowych w historii Hollywood. Majątek aktora został oszacowany na 850 mln dolarów amerykańskich. Sąd przyznał jego byłej żonie połowę z tej sumy, czyli 425 mln dolarów. Ta suma nigdy nie została jednak potwierdzona ani przez aktora, ani przez jego byłą żonę. 

Co sądzicie o tym rozwodzie? Czy była żona Mela Gibsona powinna naprawdę otrzymać połowę jego majątku?

Zobacz też:

Johnny Depp i Amber Heard: psychiatra miał obciążyć aktora, a sam został wyśmiany przez internautów

Zrelaksowana księżna Charlene z córką na pokazie mody. Wyraźnie odżyła

W sprawie Tomasza Lisa padło niewygodne pytanie. Były pracodawca nie zaprzecza

Wspólne manewry sił powietrznych Japonii i USA nad Morzem Japońskimpomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Robyn Moore | Mel Gibson
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy