Reklama
Reklama

Najgłośniejsze rozwody w polskim show-biznesie. Doda i Górniak rozwodziły się na oczach całej Polski

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że rozwód to niezwykle trudne przeżycie. A co w sytuacji, kiedy o tym nieszczęśliwym wydarzeniu plotkuje cały kraj? Gwiazdy polskiego show-biznesu takie jak Katarzyna Figura, Doda czy Edyta Górniak musiały przechodzić ten trudny okres pod czujnym okiem ciekawskich paparazzi i głodnych sensacji fanów. Jak sobie z tym poradziły?

Nieudany związek to porażka, którą celebryci muszą przełknąć na oczach tysięcy par ciekawskich oczu. Niejednokrotnie głośne wypowiedzenie prawdy o związku wyzwala i może pomóc rzeszy innych ludzi. Na takie odważne mówienie o trudnym małżeństwie trzeba naprawdę wielkiej odwagi!

Katarzyna Figura i Kai Schoenhals

Związek aktorki Katarzyny Figury i producenta filmowego początkowo wydawał się jak z bajki. Para poznała się w 1998 roku w Hollywood, ślub odbył się w roku 2000, a po kilku latach na świecie pojawiły się ich dwie córeczki.

Reklama

Sielankowy obraz małżeństwa trwał w najlepsze, do czasu, gdy w 2012 roku Katarzyna Figura zdecydowała się wyznać publicznie wstrząsającą prawdę. Dramatyczny wywiad aktorki dla magazynu "Viva!" wywołał falę przerażenia:

- To była szarpanina, plucie w twarz, bicie w głowę, kopanie. Wiesz, jak bardzo boli, jak cię ktoś kopnie w kość piszczelową?

Aktorka wytłumaczyła również, czemu jej piekło trwało tak długo: 

- Przez czternaście lat ukrywałam, jak wygląda moje prywatne życie. Dlaczego? Która kobieta chce się przyznać, że tkwi w toksycznym związku? Że jest poniżana, upokarzana, bita? I co najgorsze pozwala na to! W końcu postanowiłam się wyzwolić. Przede wszystkim dlatego, by ratować dzieci. 

Pierwsza sprawa rozwodowa medialnego małżeństwa odbyła się w roku 2013. Proces trwał niezwykle długo, bo aż 9 lat! Dopiero 24 września 2021 roku nieszczęśliwe małżeństwo doczekało się unieważnienia. Po tym, gdy sąd orzekł rozwód, aktorka nie kryła wzruszenia, nie mogła powstrzymać uśmiechu. Zapytana przez "Super Express" jak się czuje, odparła: "Jestem tak szczęśliwa".

Doda i Emil Stępień

Królowa polskiej sceny Doda nie ma niestety dużego szczęścia w życiu uczuciowym. Wrażliwa artystka przeszła kolejny burzliwy związek, który zakończył się rozwodem. Doda i producent filmowy Emil Stępień pobrali się w 2018 roku na hiszpańskiej wyspie, w gronie najbliższych i z dala od błysku fleszy. Swoje drugie małżeństwo artystka chciała zachować dla siebie i nie serwować mediom ploteczek z prywatnego życia. Niestety para ostatecznie rozwiodła się 15 listopada 2021 roku. Co było przyczyną tej przykrej decyzji?

Na światło dzienne zaczęły wychodzić problemy w związku Dody i Emila Stępnia. Nie obyło się bez publicznych oskarżeń i wywlekania prywatnych historii. Doda bowiem wyznała, że była ofiarą przemocy emocjonalnej ze strony męża:

- Mój mąż pojawiał się na planie zdjęciowym, gdy ja bardzo zmęczona łapałam godzinę snu na ławce przy marinie w Cannes. I on potrafił do mnie podejść i powiedzieć: "Dupę ci widać, obróć się bardziej do jachtów, to może coś zarobisz".

Oprócz tego na jaw wyszły obraźliwe SMS-y Emila, które wysyłał do swojej żony.

Mimo kilku sensacyjnych doniesień para postanowiła rozwieść się bez kontynuowania publicznego linczu. Po oficjalnym rozstaniu publicznie podziękowali sobie za spędzony wspólnie czas. Doda na swoim Instagramie napisała:

- Przeżyłam swój rozwód bardziej niż myślałam i musiałam to przetrawić w samotności. Dziękuję sądowi za poprowadzenie sprawy sprawnie i w pełnym szacunku. Dziękuję Emilowi za wspólnych 5 lat... prywatnych i zawodowych.

Były mąż nie pozostał dłużny i również udostępnił post:

- Droga Doroto, chciałbym ci serdecznie podziękować za wspólnie spędzone lata, twoją miłość, ciepło i kobiecość (...). Życzę ci dużo szczęścia i takiej miłości, na którą ciągle czekasz. Zasługujesz na nią. Zawsze będę bronił twojego dobrego imienia. Wszystkiego dobrego na nowej drodze życia. Proszę, wybacz mi moje błędy. Przepraszam.

Edyta Górniak i Dariusz Krupa

Edyta Górniak i Dariusz Krupa poznali się w 2001 roku, gdy to rozchwytywana artystka poszukiwała gitarzysty do swojego zespołu. Od początku para była na świeczniku, a paparazzi nie odstępowali ich na krok. Pobrali się w listopadzie 2005 roku. Artystka po latach wyznała w programie "My Way" emitowanym na stacji TVN, że już przed ślubem miała wątpliwości co do swojego partnera:

- Dzień przed ślubem wiedziałam, że to małżeństwo to nie to. Niestety... Nawet wtedy poszłam do wróżki. Nie mówiąc, że mam wątpliwości, poprosiłam ją, by zobaczyła, czy jest może jakaś podpowiedź od mojej praprababci, może skontaktuje się ze mną przez karty. Ale wróżka mi powiedziała, żebym nie brała ślubu. 

Niestety para po burzliwym i trudnym związku rozwiodła się w 2010 roku. Dopiero po czasie gwiazda polskiej muzyki Edyta Górniak w rozmowie z "Vivą" zdecydowała się opowiedzieć o kilku trudnych szczegółach ze swojego małżeństwa: 

- Darek odizolował mnie od wszystkiego, co mogło mieć na mnie jakikolwiek wpływ. Żyłam tylko w domu i wychodziłam wyłącznie do pracy. Jeśli gdzieś pojawiałam się, to tylko w jego towarzystwie. Nie chodziłam do kina, do restauracji, na siłę jeździliśmy na wakacje. Siedzieliśmy w domu.

Pamiętacie te głośne rozwody? Dajcie znać!

Zobacz też:

Kasia Figura namówiła syna na przeprowadzkę

Doda wzięła rozwód, a niedługo później rozstała się z Maxem

Edyta Górniak została zapytana o to, czy Ziemia jest płaska. Odpowiedź zaskakuje

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama