Reklama

Reklama

Reklama

Krystyna Janda - poznaj jej rodzinę

Krystyna Janda od lat 80. pojawia się na ekranach i deskach teatru. Jest nie tylko słynną aktorką, ale również komentatorką życia społecznego. W ślady Jandy poszła jej córka Maria, która obecnie pracuje razem z matką w Och-Teatrze. Jaka wygląda ich relacja? I jak obecnie wygląda życie sławnej aktorki? Odpowiadamy!

Rodzina Jandy - co warto wiedzieć?

Krystyna Janda jest jedną z najsłynniejszych aktorek polskiego kina i teatru. W czasie studiów poznała swojego pierwszego męża Andrzeja Seweryna, a owocem ich miłości była córka Maria. Niestety małżeństwo nie przetrwało i po pięciu latach się rozwiedli. Rola w filmie "Człowiek z marmuru" była jej debiutem kinowym, który przyniósł Jandzie popularność w całym kraju. To na planie tego filmu poznała swojego drugiego męża, Edwarda Kłosińskiego, z którym ma dwóch synów Andrzeja oraz Adama. W 2008 roku Krystyna Janda pożegnała swojego partnera, który zmarł na raka płuc.

Reklama

Maria Seweryn jako jedyna z trójki dzieci Krystyny Jandy postanowiła zostać aktorką. Na próżno szukać informacji o synach aktorki - ci świetnie chronią swoją prywatność. Podobno Adam Kłosiński poszedł w ślady ojca i pracuje jako operator filmowy w Och-Teatrze, natomiast jego młodszy brat studiował fizykę. Jak się toczą losy rodziny Jandy?

Krystyna Janda: lubi kontrowersje?

Krystyna Janda jest nie tylko aktorką, ale również reżyserką, felietonistką i prozaiczką. Znana również jako współzałożycielka oraz prezeska Fundacji Krystyny Jandy na Rzecz Kultury, a także dyrektorka Och-Teatru. Aktorka wykorzystuje swoją rozpoznawalność i chętnie wypowiada się na bieżące sprawy społeczne, a jej komentarze niejednokrotnie wzbudzają kontrowersje.

Rok temu w styczniu na aktorkę spadła fala krytyki, gdy poza kolejnością przyjęła szczepienie przeciw COVID-19, podobnie jak jej były mąż Andrzej Seweryn oraz córka Maria. Kilka miesięcy później w jednym z wywiadów ostro krytykowała osoby niezaszczepione i domagała się zakazania im pracy. Wówczas sama rozważała, czy chce grać z niezaszczepionymi aktorami w teatrze:

- Ja się zastanawiam czy w ogóle grać spektakle z aktorami, którzy nie są zaszczepieni. Niech oni tu w ogóle nie przychodzą. Ja jestem absolutnie za tym, żeby stworzyć obostrzenia. Ludzie, którzy nie są zaszczepieni nie powinni chodzić do pracy - powiedziała Janda w jednym z wywiadów.


Krystyna Janda przerażona rosnącą inflacją

W grudniu zeszłego roku wokół aktorki ponownie zrobiło się gorąco, a to za sprawą wywiadu, któremu aktorka udzieliła "Newseekowi". Janda nie ukrywała swojego przerażenia odnośnie rosnącej inflacji i przyznała, że musi mocno ograniczyć swoje wydatki.

- Mało jem ostatnio. [...] Jak kupię bochenek chleba, to go dzielę i zamrażam. Na tydzień wystarcza. Ale ceny rosną - powiedziała Janda w wywiadzie.

Początek roku 2022 dla Krystyny Jandy nie był najlepszy — aktorka ponownie wystawiła się na ostrzał krytyki. W styczniu wyznała, że musi uciec z Polski na 5 dni dla swojego zdrowia psychicznego. Udała się do Hiszpanii, gdzie wtedy liczba zachorowań na covid sięgała blisko 160 tysięcy dziennie.  W ostatnim czasie dużego szumu narobił felieton aktorki, w którym poruszyła tematykę śmierci i własnego pochówku. Wyznała, że po śmierci chce zostać skremowana, a jej dzieci się na to nie godzą. Czy słusznie?

Maria Seweryn: kim jest?

Urodziła się w 1975 jako córka Krystyny Jandy i Andrzeja Seweryna. Tak samo jak rodzice, swoją ścieżkę zawodową związała z aktorstwem i w 1998 r. ukończyła Warszawską Akademię Teatralną. Wraz z mamą pracuje w Fundacji Krystyny Jandy na Rzecz Kultury oraz w Och-Teatrze. Z ojcem miała utrudniony kontakt dlatego, że przez wiele lat Andrzej Seweryn mieszkał we Francji. Wspólny język natomiast odnaleźli w aktorstwie.

Krystyna Janda i Maria Seweryn - jaka jest ich relacja?

Obecnie Seweryn i Janda mówią, że mają dobre relacje. W wywiadzie dla viva.pl Maria wyznała:

- Pracujemy ze sobą od dziewięciu lat codziennie, dzwonimy do siebie po dziesięć razy każdego dnia, w pewnym sensie jesteśmy cały czas razem. Jedynie razem nie wyjeżdżamy na wakacje, bo ktoś musi być w teatrze. Myślę, że wypracowałyśmy sobie z mamą bardzo dobrą relację.

Natomiast Krystyna Janda w dniu urodzin Marii wstawiła post, w którym dziękuje córce za wszystko. Widać, że kobiety mogą na sobie polegać, a ich relacja jest pełna wsparcia i miłości.

Zobacz też:

Rodowicz komentuje trudną sytuację Ałły Pugaczowej

Daphne Joy prezentuje obłędne kształty. Biała sukienka robi furorę

POMAGAMY UKRAINIE


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Krystyna Janda

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy