Reklama
Reklama

Carla Bruni, Melania Trump, Grace Kelly, Meghan Markle - oto sławne żony polityków!

Polityka i show-biznes to dwa światy, które często się przenikają. W szczególności, kiedy politycy angażują się w związki ze sławnymi osobistościami. Wiąże się to oczywiście z wieloma kontrowersjami i nieoczekiwanymi zwrotami akcji, którymi media żyją przez długi czas. Kim są sławne żony polityków?

Modelka Carla Bruni i prezydent Francji Nicolas Sarkozy

Spotkanie prezydenta i byłej włoskiej modelki na jednej z imprez w 2007 roku zaowocowało dalszymi kontaktami, co nie umknęło uwadze mediów. Jacques Séguéla (znany publicysta i agent reklamowy) wydał przyjęcie, na które zaprosił m.in. byłą już wtedy modelkę i polityka. Naoczni świadkowie ujawnili, że tej nocy para nie rozstawała się, a przyjęcie opuścili razem.

Pierwsze zdjęcia pary opublikował magazyn "Le Monde", należący do przyjaciela Sarkozy’ego, Arnauda Lagardère. To oficjalnie potwierdziło ich związek.

W rozmowie z "Vanity Fair" Marisa Bruni-Tedeschi opowiedziała o swoim pierwszym spotkaniu z przyszłym zięciem:

Reklama

- Carla zaprosiła do nas gościa, ale jeszcze nie znałam jego imienia. Córka odeszła na chwilę, gdy zadzwonił dzwonek do drzwi. Otworzyłam i był to prezydent z ochroniarzami. Byłam trochę zaskoczona. Carla odparła tylko: "A tak, zapomniałam ci powiedzieć!".

Pod koniec 2007 roku para spędziła święta w Egipcie. Właśnie wtedy ich romansem żył cały świat. Zaledwie trzy miesiące po zaręczynach, 2 lutego 2008 roku wzięli potajemny ślub w Pałacu Elizejskim w Paryżu. 19 października 2011 roku o godz. 20:00 w Paryżu Bruni urodziła córkę - Gulię Sarkozy.

Małżonkowie mogą na sobie polegać nawet w najtrudniejszych chwilach. Nicolas Sarkozy został skazany na rok pozbawienia wolności za nielegalne finansowanie jego kampanii prezydenckiej w 2012 roku w tzw. aferze Bygmaliona.

Melania Trump była słoweńską modelką i dzięki swojej pracy mieszkała w Mediolanie i Nowym Jorku. Z racji tego, że obracała się w kręgach elity, na jednej z imprez poznała Donalda Trumpa. Odnoszący sukcesy przedsiębiorca i modelka po raz pierwszy spotkali się w 1998 roku.  Małżonkowie twierdzą, że od razu między nimi zaiskrzyło. Jednak brytyjskie media dotarły do wywiadu, w którym Melania zdradziła, że nie spodobał jej się od pierwszego wejrzenia:

- Na tę imprezę przyszedł z dziewczyną. Kiedy zapytał mnie o numer, odmówiłam. On odpowiedział, że jeśli go podam, to na pewno do mnie zadzwoni. Pomyślałam wtedy, że jest kobieciarzem. Taką miał wtedy opinię - wspominała Melania.

Była pierwsza dama, stwierdziła jednak, że tydzień po imprezie spotkała się z Donaldem Trumpem. Szybko zostali parą i zaczęli brylować na salonach. Bardzo często podkreślano, że zakochanych dzielą 24 lata, a gdy się poznali, on miał 52 lata, a ona 28. Para wzięła ślub na Florydzie w 2005 roku w rezydencji Mar-a-Lago. Na weselu pojawiła się cała śmietanka świata polityki i biznesu oraz show-biznesu.

Grace Kelly zyskała sławę jako czołowa hollywoodzka aktorka po roli w filmie "W samo południe". Jej kariera świetnie się rozwijała, więc jako przedstawiciela amerykańskiej delegacji została zaproszona na festiwal w Cannes. Tam zaproponowano jej sesję zdjęciową dla magazynu "Paris Match". Miał jej partnerować książę Monako, Rainer III. Prawdopodobnie od razu między nimi zaiskrzyło, a według oficjalnej wersji wydarzeń, długo wymieniali między sobą osobiste listy.

Niecałe pół roku po spotkaniu książę oświadczył się aktorce, która w kwietniu 1956 roku przeprowadziła się do Monako. Niemal od razu zrezygnowała ze swojej wielkiej kariery i zaczęła odgrywać rolę księżnej. Przede wszystkim poświęciła się rodzinie oraz poddanym. Mówiło się, że dzięki niej Monako stało się miejscem spotkań elit z całego świata. Dziewięć miesięcy po ślubie na świat przyszło pierwsze dziecko pary, księżniczka Karolina, rok później chłopiec, książę Albert, a w 1965 roku księżniczka Stefania.

Śmierć księżnej do dziś pozostaje tajemnicą. Zginęła w wypadku samochodowym w wieku 52 lat, zjeżdżając samochodem z klifu w przepaść. 

Meghan Markle i książę Harry - poznali się wcześniej niż wszyscy myśleli

Para poznała się w 2016 roku na randce w ciemno zorganizowanej przez przyjaciół.

- Nie wiedziałam, kogo mogę się spodziewać. Zapytałam tylko, czy jest miły - wspominała w rozmowie z BBC Meghan.

Kolejnego dnia ponownie się spotkali, a po miesiącu wyruszyli w podróż do Afryki. Tam Harry pracował jako wolontariusz jednej z organizacji humanitarnych. Przez następne tygodnie utrzymywali związek w tajemnicy, aż do października 2016 roku, kiedy to na okładce czasopisma "The Sunday Express" ukazał się artykuł zatytułowany "Harry jest szczęśliwszy niż kiedykolwiek". Medialny szum, który się po tym rozpoczął, przerodził się w szykany pod adresem Markle. W jej obronie stanął pałac Buckingham, który wydał oświadczenie z prośbą o zaprzestanie prześladowań.

27 września 2017 roku Meghan i Harry ogłosili zaręczyny, czemu towarzyszył wspólny wywiad dla stacji BBC. 19 maja 2018 roku odbył się ich huczny ślub w kaplicy św. Jerzego w Windsorze. Rok później doczekali się potomka Archiego Mountbatten-Windsor.

Po siedmiu miesiącach para zrezygnowała z pełnienia królewskich obowiązków i przeprowadziła się za ocean.

Z pewnością można stwierdzić, że o kilku z wymienionych par jeszcze nieraz będzie głośno. Jak dalej potoczą się ich losy? Czy wyjdzie na jaw zagadka śmierci Grace Kelly?   

Zobacz też:

Książę Louis w centrum uwagi. Wszystko przez jego miny

Mata może już drżeć ze strachu? Niebawem stanie przed sądem. Jest akt oskarżenia!

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Carla Bruni | Melania Trump | Meghan Markle | Grace Kelly
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy