Reklama
Reklama

Zostawił dla Ostrowskiej narzeczoną. Potem ją też "wymienił" na inną aktorkę

Gdy dokładnie dwie dekady temu Ilona Ostrowska przyjęła rolę w "Tulipanach", nie spodziewała się, że straci głowę dla reżysera filmu - starszego od niej o 4 lata Jacka Borcucha. A jednak stało się! Aktorka doskonale wiedziała, że Jacek nie jest wolny, ale zdecydowała się walczyć o niego. Niewiele osób pamięta, że odbiła go swojej koleżance po fachu, Katarzynie Trzcińskiej, która bardzo długo leczyła rany po tym, jak ukochany uciekł jej sprzed ołtarza prosto w ramiona Ilony. Kilka lat później karma wróciła do gwiazdy "Rancza", bo Jacek zostawił ją dla Olgi Frycz.

W latach 90. Katarzyna TrzcińskaJacek Borcuch uchodzili za jedną z najszczęśliwszych par polskiego show-biznesu. Nie kryli, że poważnie myślą o przyszłości we dwoje, a na początku 2000 roku wyznali w wywiadzie dla "Vivy!", że mają zamiar zalegalizować swój związek. Wkrótce potem wyszło na jaw, że od jakiegoś już czasu mieszkają razem w wynajętym mieszkaniu na warszawskich Stegnach i przygotowują się do ślubu.

Jacek Borcuch planował ślub z Katarzyną Trzcińską

Jacek, zanim zakochał się w Kasi, spotykał ją na imprezach u ich wspólnych znajomych. On - świeżo wtedy upieczony absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego im. Baduszkowej w Gdyni - stawiał dopiero pierwsze kroki w zawodzie aktora, grając serialowe epizody. Marzył o zostaniu reżyserem. Ona z kolei miała już za sobą kilka ról i uważana była za wschodzącą gwiazdę. Pewnego dnia wybrali się z przyjaciółmi na kawę i - jak twierdzili - zaiskrzyło.

Reklama

"Po kawie poszliśmy do kina, potem poczłapaliśmy do samochodu. Tam pocałowaliśmy się po raz pierwszy. Jeszcze przed odpaleniem silnika" - wyznał Borcuch w rozmowie z "Vivą!", wspominając początki swego związku z Katarzyną.

Kilka tygodni po tamtym pocałunku zakochani w sobie do szaleństwa Kasia i Jacek polecieli razem na wakacje. Bardzo chcieli zwiedzić Paryż, a że mieszkająca w stolicy Francji koleżanka Borcucha akurat musiała wyjechać i potrzebowała kogoś, kto zająłby się jej mieszkaniem, skorzystali z okazji. Spędzili cudowne chwile, spacerując brzegiem Sekwany, zwiedzając Luwr i planując ślub.

"Uwielbiamy spędzać razem czas. Niczego przed sobą nie udajemy, nie pozujemy. Gdy jesteśmy razem, jesteśmy sobą" - powiedziała Trzcińska na łamach "Vivy!".

Jacek Borcuch uciekł ukochanej sprzed ołtarza i... ożenił się z jej koleżanką po fachu

Byli razem już 4 lata, gdy Jacek wyreżyserował swój pierwszy film. W "Kallafiorze" Kasia zagrała główną rolę kobiecą u boku m.in. Andrzeja Chyry, z którym oboje się przyjaźnili. Nie mieli wtedy pojęcia, że w następnym filmie Jacka Borcucha - "Tulipanach" - zagra już, choć też u boku Andrzeja Chyry, nowa "muza" reżysera, Ilona Ostrowska.

Po premierze "Kallafiora" w życiu reżysera i jego narzeczonej coś zaczęło zgrzytać. Mieli problemy finansowe, musieli nawet sprzedać samochód, by jakoś związać koniec z końcem. Zmuszeni też byli przeprowadzić się ze swojego mieszkania do sporo mniejszej kawalerki, której użyczył im jeden z przyjaciół. Wierzyli jednak, że poradzą sobie ze wszystkimi przeciwnościami losu, bo przecież bardzo się kochali i po prostu chcieli razem iść przez życie. Tylko jednego nie brali pod uwagę - że na ich drodze stanie Ilona.

Katarzyna Trzcińska była w szoku, gdy dowiedziała się, że mężczyzna, któremu oddała swe najlepsze lata, postanowił "zamienić" ją na sporo od niej młodszą koleżankę po fachu, a w dodatku od razu poprowadził ją do ołtarza.

Ilona Ostrowska przekonała się, że karma nie zgubiła jej adresu

Ilona Ostrowska i Jacek Borcuch niespełna 2 lata po ślubie powitali na świecie córkę. Aktorka urodziła Miłkę w przerwie między zdjęciami do pierwszej i drugiej serii "Rancza".

Nic nie wskazywało na to, że cokolwiek może zagrozić szczęściu Ilony i Jacka. Karma nie zgubiła jednak adresu Ostrowskiej i wróciła do niej po latach, by "ukarać" ją za to, co zrobiła Kasi Trzcińskiej. Los okrutnie się na niej zemścił - ukochany, którego odbiła innej kobiecie, zostawił ją dla młodszej od niej o 12 lat Olgi Frycz - gwiazdy filmu "Wszystko co kocham", który wyreżyserował w 2009 roku.

Olga przez pewien czas była "tą trzecią", bo choć Jacek odszedł od żony, wcale nie śpieszyło mu się z rozwodem. Borcuch i Ostrowska formalnie przestali być małżeństwem dopiero w 2012 roku. 

"Wchodząc w ten układ, nie miałam pojęcia o sytuacji, która jest. Oczywiście bardzo szybko się dowiedziałam, że tam jest taka sytuacja, ale już bardzo, bardzo kochałam. Związałam się z żonatym mężczyzną. Jakby jedyne, co mam na swoje usprawiedliwienie, to to, że byłam bardzo zakochana, bardzo" - powiedziała Frycz 15 lat później, goszcząc w podcaście Żurnalisty.

Ostrowskiej i Borcuchowi udało się zakończyć małżeństwo z klasą.

"Trzeba się jakoś umieć dogadać, trzeba się lubić i my się lubimy, szanujemy. On mi nic złego nie zrobił. Dziecko mi zrobił, ale to super. To największa miłość, największe nasze szczęście, które mamy" - wyznała gwiazda "Rancza" w wywiadzie dla "Vivy!".

Katarzyna Trzcińska i Ilona Ostrowska: Co słychać u byłych Jacka Borcucha?

Związek Jacka i Olgi Frycz też nie przetrwał próby czasu, podobnie jak jego relacja z Małgorzatą Ohme i "kruczowłosą, bardzo młodą kobietą", z którą widywany był jeszcze niedawno.

Ilona Ostrowska po rozwodzie z Borcuchem szła przez życie u boku reżysera Krzysztofa Garbaczewskiego, a obecnie związana jest z gitarzystą Patrykiem Stawińskim, z którym ma syna Gustawa.

O życiu prywatnym Katarzyny Trzcińskiej wiadomo niewiele. Aktorka chroni swoją prywatność przed mediami, nie chce też wracać wspomnieniami do czasu, kiedy była narzeczoną Jacka. Ma za sobą kilkuletnią - wygraną na szczęście - walkę z nowotworem, wciąż gra w serialach i filmach, ale unika rozgłosu. 

Zobacz także:

Ostrowska opuściła partnera, by związać się ze znanym reżyserem. Ten po latach zostawił ją dla kochanki

Frycz rozbiła małżeństwo znanej aktorki. Los po latach się na niej zemścił

Mastercard OFF Camera 2023. Plejada gwiazd na czele z Edwardem Miszczakiem

Źródła:

1. Wywiad z K. Trzcińską i J. Borcuchem, "Viva!" nr 3/2000.

2. Wywiad z I. Ostrowską, "Viva!" nr 15/2014.

3. Artykuł "Mieli być razem całe życie", viva.pl, luty 2024 (viva.pl/ludzie/newsy/ilona-ostrowska-jacek-borcuch-malzenstwo-rozstanie-zdrada-147982-r1/)

4. Wywiad z O. Frycz, podcast "Żurnalista", marzec 2023 (youtube.com/watch?v=ZmKLFYoBVDw)

Źródło: AIM
Dowiedz się więcej na temat: Ilona Ostrowska | Jacek Borcuch
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy