Reklama

Reklama

Reklama

Znany aktor traci wzrok

79-letni Roman Kłosowski, znany przede wszystkim z roli Romana Maliniaka w serialu "Czterdziestolatek", cierpi na poważną chorobę oczu. W ciągu kilku najbliższych lat całkowicie straci wzrok...

Jak informuje "Twoje Imperium", Kłosowski cierpi na AMD, zwyrodnienie plamki żółtej. Okuliści nie dają mu najmniejszych szans na wyleczenie. Wzrok pana Romana pogarsza się z dnia na dzień, ale na przekór chorobie aktor nie zamierza odejść na emeryturę.

"Choć mam już swoje lata, to nie chcę jeszcze odchodzić. Życie bez pracy, w moim przypadku, byłoby niezwykle puste. Praca potrzebna mi jest po to, żebym istniał i żebym wiedział, iż warto wstać z łóżka. I wcale nie chodzi mi o pieniądze, tylko o to, by nie dać się starości" - mówi.

Reklama

Choroba postępuje niezwykle szybko: "Jeszcze rok temu mogłem uczyć się tekstów z olbrzymich plansz, ale dziś, niestety, już nie daję rady. Żona czyta mi więc role na głos, a ja je głośno powtarzam. To bardzo przykre i nie ukrywam, że trudno mi się z tym pogodzić" - dodaje ze smutkiem.

Zaprenumeruj Biuletyn Pomponika na tej stronie!

pomponik.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy