Reklama
Reklama

Zmarł znany dziennikarz. Jego rodzina wystosowała specjalny apel

Bartłomiej Szambelan, znany poznański dziennikarz, odszedł nagle w wieku 45 lat. O jego śmierci poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych najbliższa rodzina. Jednocześnie autorzy postu poprosili żałobników o pewną rzecz.

Nie żyje Bartłomiej Szambelan

Bartłomiej Szambelan zmarł w nocy z 9 na 10 grudnia. Do tej pory nie ujawniono jednak, co było przyczyną śmierci mężczyzny. Radio Poznań przekazało jedynie, że 45-latek zmarł nagle, "podczas podróży powrotnej do kraju".

Śmierć dziennikarza była wielkim szokiem dla jego bliskich, przyjaciół i kolegów z pracy. Członkowie rodziny napisali w sieci, że Szambelan "po 45 latach życia zniknął za zakrętem...".

Pełni niedowierzania są także jego znajomi.

"Nieprzewidywalny, chochlik, psotnik, jedna z wyrazistych postaci starej Zetki", "Właśnie zniknął kolejny przyzwoity człowiek" - wspominają dziennikarza przyjaciele.

Reklama

Pogrzeb znanego Poznaniaka odbędzie się we wtorek 13 grudnia o godz. 10 na cmentarzu parafialnym w Szamotułach. Rodzina postanowiła zwrócić się do wszystkich, którzy zamierzają pojawić się na uroczystości z zaskakującą prośbą.

"Mając na uwadze jego nietuzinkowość, rodzina serdecznie prosi o przybycie w kolorach codzienności - wszystkich z wyjątkiem czerni, symboliczną różę w ręku" - przekazali w mediach.

Bartłomiej Szambelan był twarzą poznańskich mediów?

Bartłomiej Szambelan swoją dziennikarską karierę rozpoczynał w Radiu RMI. Później związany był z Gazetą Poznańską. Pracował także jako korespondent Radia Zet i współtworzył "Fakt" w latach 2003-2004. W ostatnich latach angażował się w tworzenie Antyradia.

"Wnosił w - nie tylko dziennikarski - pejzaż Poznania początku XXI wieku, ogromną radość i poczucie, że wiele możemy wspólnie zrobić. Trudno pogodzić się z myślą, że Bartka, człowieka bardzo młodego, nie ma już z nami, ale wierzę, że jest także w pamięci tych, którzy wtedy byli odbiorcami mediów. Ale przede wszystkim w pamięci ludzi, którzy wówczas tworzyli poznańskie środowisko dziennikarskie" - powiedział Maciej Zdziarski, dziennikarz radiowy, telewizyjny i prasowy, związany z TVP i Polskim Radiem, cytowany przez Radio Poznań.

Zobacz też:

Schreiber przygotowała specjalne świąteczne foty. W komentarzach kpiny. Nawet ksiądz nie mógł tego zdzierżyć!

Obraźliwe słowa Toma Cruise'a. Wyzwał koleżankę z planu, gdy płakała!

Zbuntowana Meghan Markle łamała królewski protokół! Po latach poznaliśmy prawdę

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: nie żyje
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy