Reklama
Reklama

Zełenska dostała niezwykły prezent od dziennikarki z Polski. "Niech was chronią"

Ołena Zełenska pojawiła się na antenie Polsat News i opowiedziała o przejmującej sytuacji ukraińskich obywateli. Wielu z nich musi codziennie mierzyć się z objawami zespołu stresu pourazowego. Na koniec pierwsza dama otrzymała od polskiej dziennikarki wyjątkowy prezent.

Ołena Zełenska gościła na antenie Polsat News i udzieliła wyczerpującego wywiadu Agnieszce Laskowskiej. Pierwsza dama Ukrainy wypowiedziała się na temat tragicznej sytuacji swoich obywateli, którzy przez wojnę doświadczają zespołu stresu pourazowego i w związku z tym potrzebują pomocy psychologicznej. 

Ukraińcy nieustannie są świadkami zbrodni i na własnych oczach widzą śmierć niewinnych ludzi. 

"Wrócę do naszych uwolnionych żołnierzy. 215 osób zostało zwolnionych i większość z nich przechodzi leczenie i rehabilitację. Konieczna jest tam nie tylko pomóc psychologiczna, ale również leczenie. Ci ludzie są wykończeni fizycznie przez tortury, ale również są wykończeni psychologicznie. I żeby wrócić do życia potrzebują specjalnej pomocy. Dlatego osobna działka to praca z żołnierzami. Jest to przygotowanie do walki, lecz po walce powinni mieć także zapewnione wsparcie" - wyjaśniła w programie.

Reklama

Ołena Zełenska dostała prezent od dziennikarki z Polski

Zełenska przyznała, że jest już bezradna wobec prowadzenia dialogu z Rosją. 

"Wydawało nam się, że każda matka, która ma dziecko, jest obdarzona empatią i jak widzi, jak są zabijane inne dzieci, jak chowają się w piwnicach, płaczą z powodu rozłąki ze swoimi bliskimi, powinno to wywołać jakąś reakcję. Niestety tak się nie stało. Ktoś mówi, że to z powodu ściany propagandy informacyjnej, inni szukają jeszcze innego wytłumaczenia. Jednak nie potrafię tego zrozumieć" - mówiła Ołena.

Na koniec wywiadu pierwsza dama otrzymała od naszej dziennikarki wyjątkowy prezent. Były to dwa aniołki ręcznie wyszywane na drutach, w barwach flagi Ukrainy. "Niech was chronią" - życzyła reporterka. 

Zobacz też:

Prawda o związku Zełenskich wyszła na jaw. Ołena potwierdza

Ołena Zełenska kiedyś jeździła na koncerty, teraz - prosić o broń. "Czekamy na zwycięstwo"

Ołena Zełenska spotkała się z Jill Biden. To, co widać na filmie aż wzrusza!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Ołena Zełenska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy