Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

​Zbigniew Zamachowski wspomina pierwszą żonę: "Zostawiła we mnie niezwykłą czułość”

Zbigniew Zamachowski w swojej biograficznej książce "Zbyszek przez przypadki” rozlicza się z przeszłością i swoimi dotychczasowymi małżeństwami. Z wywiadu rzeki, wydanego w formie książki, wyłania się obraz mężczyzny o niezbyt łatwym charakterze.

1 września ukazała się biografia Zbigniewa Zamachowskiego (sprawdź!), napisana w formie wywiadu rzeki przeprowadzonego z aktorem przez Beatę Nowicką. Jak z okazji premiery wydawniczej ujawniła trzecia żona Zamachowskiego, Monika, książka powstała z jej inspiracji: 

Zbyszek zrewanżował się jej za troskę, wyprowadzając się z domu i informując, za pośrednictwem swojej prawniczki, że już nie wróci. Jak potem wyjaśnił w książce, przyczyną rozstania było to, że chciał sobie sam zapinać kurtkę: 

Reklama

Przed dziesięcioletnim związkiem z Moniką Richardson, z czego siedem lat spędzili jako małżeństwo, Zamachowski był mężem Aleksandry Justy, z którą ma czworo dzieci. W ocenie Moniki, w swoim drugim małżeństwie Zbyszek był pozbawiony podmiotowości, traktowany jak mebel i systematycznie odzierany z męskości. Jak wyznała 7 lat temu w wywiadzie dla "Vivy”:

Zbigniew Zamachowski wspomina pierwszą żonę

Jak wspominał w książce Zamachowski, poznał Monikę wtedy, gdy oboje tkwili w związkach, którym "kończyła się data przydatności”. W przypadku aktora, kolejny już raz. Przed małżeństwem z Aleksandrą Justą był bowiem mężem właścicielki  jednej z pierwszych w Polsce agencji aktorskich, Anny Komornickiej. Poznali się u schyłku lat 80. na parapetówce u Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej.

Komornicka miała zaledwie 20 lat, gdy zakochała się w starszym o 9 lat aktorze. Jak ocenił Zamachowski z perspektywy czasu,  sporo poświęciła dla tego związku: 

Dla męża musiała zapomnieć o dyskotekach, za to nauczyć się gotować i znosić jego nagłe ucieczki  z domu. Jak wyznał Zamachowski w udzielonym przed laty wywiadzie dla magazynu "Pani”, lubi od czasu do czasu zniknąć bez uprzedzenia. Kiedyś w ten sposób zawędrował aż do Kalifornii. 

Stanowczo uciął  też w zarodku aktorskie ambicje żony. Wolał, by całkowicie poświęciła się jego karierze. Rozwód przepłacił depresją, na którą pomogło poznanie Aleksandry Justy. Z kolei Komornicka po rozstaniu z aktorem zamieszkała z byłą żoną Michała Wiśniewskiego, Magdą Femme i razem wychowywały jej córkę. Zamachowski do tej pory ciepło wspomina swoją pierwszą żonę. Jak ujawnił w książce "Zbyszek przez przypadki”:

***

Więcej o newsów gwiazdach, ekskluzywne materiały wideo, wywiady i kulisy najgorętszych imprez znajdziecie na naszym Instagramie


Pogrzeb Bezczela. Peja ujawnia, jak wyglądała ceremonia

Tammy Hembrow eksponuje ciało

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »