Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Założyciel Amazona Jeff Bezos rozwodzi się po 25 latach małżeństwa!

Jeff Bezos (54 l.), założyciel Amazona, właściciel gazety "The Washington Post" i jeden z najbogatszych ludzi świata, rozwodzi się z MacKenzie Bezos (48 l.) po 25 latach wspólnego życia.

Para poznała się podczas rozmowy kwalifikacyjnej, gdy kobieta ubiegała się o pracę w firmie Bezosa. Pobrali się w 1993 roku po sześciu miesiącach znajomości. Po ślubie MacKenzie porzuciła Nowy Jork i przeniosła się do Seattle, gdzie Jeff ruszał z własną księgarnią.

Reklama

Jest pisarką i założycielką organizacji Bystander Revolution, walczącej z przemocą i nękaniem. W 2006 roku otrzymała nagrodę American Book Award za książkę "The Testing of Luther Albright". 

O rozwodzie miliarder poinformował na Twitterze:

"Po długim okresie miłości i próbnej separacji zdecydowaliśmy się rozwieść i pozostać przyjaciółmi. Nawet gdybyśmy wiedzieli, że się rozstaniemy, zrobilibyśmy wszystko tak samo. Mieliśmy wspaniałe życie jako małżeństwo i widzimy przed sobą również wspaniałą przyszłość - jako rodzice, przyjaciele, partnerzy w biznesie oraz jako indywidualne jednostki podążające za przygodami. Chociaż etykieta może być inna, to pozostajemy rodziną i serdecznymi przyjaciółmi" - napisał biznesmen.

Para nie podpisała intercyzy, gdyż pobierając się, Bezos nie był jeszcze miliarderem. Obecnie jego majątek szacuje się na 137 miliardów dolarów. Po rozwodzie zostanie on podzielony, MacKenzie stanie się tym samym jedną z najbogatszych kobiet świata.

***


Zobacz więcej materiałów:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje