Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Wyszło na jaw, ile zarabia Jacek Kurski! Suma zaskakuje!

Od 2016 roku Jacek Kurski (53 l.) pełni funkcję prezesa Telewizji Polskiej. Wokół jego stanowiska, a głównie zarobków na tym stanowisku krążą już prawdziwe legendy. Teraz sam Kurski postanowił się z nimi rozprawić raz na zawsze.

Kurski ujawnił przed Komisją Kultury i Środków Przekazu, że jako prezes Telewizji Polskiej zarabia 7-krotność średniego wynagrodzenia.

Reklama

"Poprosiłem radę nadzorczą na najniższe możliwe wynagrodzenie, proponowano mi wyższe, ale sam poprosiłem o takie, wynosi ono 7-krotność średniej krajowej" - portal Wirtualnemedia.pl cytuje wypowiedź prezesa TVP.

Zgodnie z ustawą dot. wynagrodzeń władz spółek Skarbu Państwa wynagrodzenie prezesa TVP ustalone jest na poziomie od siedmiokrotności do piętnastokrotności średniego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. 

W czerwcu 2017 roku Telewizja Polska ujawniła zarobki Jacka Kurskiego w reakcji na ujawnioną przez Platformę Obywatelską listę płac byłych posłów PiS.

Według ówczesnego komunikatu ponad rok po objęciu przez niego funkcji prezesa TVP jego wynagrodzenie nie uległo zmianie i wynosiło 25.682,34 zł brutto (PO twierdziła, że Kurski zarabia miesięcznie 52 tysiące zł).

W sierpniu 2017 Kurski otrzymał jednak podwyżkę (przestał być zatrudniony na umowę o pracę, zamiast tego zaczął pracować na podstawie kontraktu menadżerskiego) - i od tego momentu zarabia miesięcznie ok. 30,83 tys. zł brutto.Jacek Kurski objął stanowisko prezesa TVP 8 stycznia 2016.  

"Chcę, żeby Telewizja Polska łączyła Polaków wokół wielkich celów, żeby odwoływała się do tego, co Polaków łączy; żeby była nośnikiem szybkiej, rzetelnej informacji, uczciwej publicystyki i debaty publicznej, dobrej edukacji, żeby była również nośnikiem dobrej i na poziomie rozrywki, która jest śmiechem, a nie rechotem" - Kurski mówił po wygraniu konkursu na prezesa TVP.

***
Zobacz więcej materiałów wideo: 

INTERIA

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Jacek Kurski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »