Reklama
Reklama

Wyszła na jaw smutna prawda ws. Zenka. A jednak to nie były plotki

Zenek Martyniuk (54 l.) prężnie działa na polskiej scenie muzycznej już od ponad trzech dekad. Przez cały ten czas cieszy się ogromną popularnością, dzięki czemu zapracował sobie na tytuł króla disco polo. Nagle wyszło jednak na jaw, że to wcale nie jego piosenki królują w popularnych platformach. Takiego obrotu spraw nikt się nie spodziewał! Kto zatem wybił się na prowadzenie?

A jednak nie Zenek. To oni królują w disco polo

Zenek Martyniuk swoją karierę muzyczną rozpoczął tuż po zakończeniu nauki w szkole podstawowej. Najpierw dołączył do zespołów, z którymi grał na lokalnych imprezach czy weselach. W 1989 roku wraz z Mariuszem Anikiejem, klawiszowcem, założyli zespół Akcent, co okazało się przełomowym momentem w jego karierze. Grupa wylansowała wiele przebojów, jak chociażby słynne już "Przez twe oczy zielone" (posłuchaj), "Przekorny los" czy "Gwiazda".

Reklama

Fanów Zenka Martyniuka i zespołu Akcent nie brakuje. Próżno szukać kogoś, kto nie będzie w stanie zanucić ich piosenek, nawet, jeżeli się do tego nie przyznaje. Piosenkarz, który koncertuje od 35 lat, nie bez powodu nazywany jest królem disco polo. Sporym zaskoczeniem jest więc fakt, że to wcale nie on i jego zespół królują.  

Wyszło na jaw, kto teraz rządzi w disco polo

Spotify, będące obecnie jedną z najpopularniejszych platform streamingowych, opublikowało zaskakujący ranking. Okazuje się, że choć muzyka disco polo wciąż cieszy się dużą popularnością w naszym kraju, to jednak młodsze pokolenie słuchają już zupełnie innych wykonawców.

Zgodnie z danymi za maj 2024 roku, które udostępniło Spotify, to zespół MIG był najczęściej słuchanym zespołem disco polo. Wygląda więc na to, że młodsi odbiorcy od hitów Akcentu wolą takie piosenki jak "Miód malina" czy "Wymarzona".

Zenek Martyniuk i jego grupa znaleźli się dopiero na dziewiątym miejscu. Jeszcze niżej w rankingu uplasował się Marcin Miller i zespół Boys - miejsce 21, czy Sławomir - miejsce 23. Czekamy zatem na jakiś nowy hit, który powróci królowi disco polo na powrót do ścisłej czołówki. 

Spodziewaliście się takiego obrotu spraw?

Zobacz także:

Zenek Martyniuk spakował walizki i opuszcza kraj. U jego boku blondwłosa piękność

Pilne wieści ws. Zenka Martyniuka. Podjął wreszcie decyzję

Wieści od Martyniuka nadeszły nad ranem. Jest inaczej, niż ludzie myśleli

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Zenon Martyniuk | disco polo | Spotify
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy