Reklama

Reklama

Reklama

Wyciekła treść maili Nergala. Gwiazdor nie uniknie wyroku ws. znieważenia polskiego godła?

Nergal (44 l.) wraz ze swoim zespołem Behemoth wykorzystali w trakcie trasy plakat przedstawiający polskie godło, naznaczone symboliką satanistyczną. W związku z tym zostali oskarżeni o znieważenie symbolu narodowego. Sąd Okręgowy w Gdańsku wysłuchał już mów końcowych w procesie wokalisty i dwóch jego współpracowników. Jaki będzie wyrok?

Nergal po raz kolejny sądzony za plakat z godłem

Jak informuje PAP, przed Sądem Okręgowym w Gdańsku toczy się drugi proces w sprawie znieważenia godła polskiego przez wokalistę Adama D. i dwóch jego współpracowników - Rafała W. i Macieja G. Mężczyźni zostali uniewinnieni w sprawie podczas pierwszego procesu, a wyrok wydał ten sam organ, który ponownie przygląda się działalności oskarżonych. Wszystko za sprawą sądu apelacyjnego, który wnioskował o ponowne zbadanie tej sprawy.

Nergal wpadł za sprawą maili?

Prokuratura za podstawę swojego apelu o ponowny proces wzięła maile Nergala (sprawdź!), które wysyłał on do współpracowników. Śledczy twierdzą, że wskazuje on na świadome działanie Nergala; stwierdził on bowiem, że "na plakacie ma zostać przedstawiony orzeł z godła, przerobiony na demony". Grafika, o której mowa została wykorzystana i rozpowszechniona w celu promowania trasy koncertowej "Rzeczpospolita niewierna", która odbywała się w 2016 roku.

Reklama

Nergalowi grozi rok więzienia?

Prokuratura jest nieugięta. Żąda zastosowania kary wobec Nergala i pozostałych oskarżonych w postaci roku więzienia w zawieszeniu na 2 lata, kary grzywny i zakazu publicznego prezentowania plakatu z rzekomym godłem RP.

Reprezentujący mężczyzn wypowiedział już ostatnie słowa w sprawie, wnosząc o ponowne uniewinnienie oskarżonych. Wyrok w sprawie zapadnie 6 maja.

Zobacz też:

Fryderyki 2022: Poważny wypadek na scenie. Gwiazdor T.Love trafił do szpitala! "Rokowania są dobre"

Cichopek i Hakiel: test małżeński ujawnił wszystko. Odpowiedzi zaskoczą nawet ich znajomych

Ranking najseksowniejszych gwiazd po pięćdziesiątce. One znalazły się na podium

Ranny, pojmany Brytyjczyk w rosyjskiej telewizji

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Nergal | Behemoth

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy