Reklama

Reklama

Reklama

Wulgaryzmy w "Wiadomościach" TVP? Widzowie ślą skargi do KRRiT

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji otrzymała skargi dotyczące materiałów pokazanych w "Wiadomościach" TVP. Podczas dwóch reportaży na antenie publicznego nadawcy padło wiele niecenzuralnych słów.

KRRiT otrzymała skargi na "Wiadomości" TVP

W niedzielę 17 lipca "Wiadomości" TVP wyemitowały materiał o ataku na operatora ich stacji oraz pracowników ochrony. Zajście miało miejsce pod siedzibą Telewizji Polskiej na Placu Powstańców. Operator z kamerą w ręku zarejestrował przebieg wydarzenia. Napaści dopuściło się dwóch mężczyzn. Z ich ust padło wiele wulgaryzmów pod adresem ekipy TVP. 

W opublikowanym materiale, który ma trzy minuty, można było usłyszeć niecenzuralne słowa, takie jak "wypi***olić", "j***ć", "c***u". Choć materiał ocenzurowano, to montażyści zagłuszyli je tak nieudolnie, że w zasadzie było dokładnie słychać obelgi.
Następnego dnia, w poniedziałek 18 lipca, "Wiadomości" TVP informowały, że napastnik sam zgłosił się na komendę policji. Znowu pokazano materiał z napaści. Powtórzyła się sytuacja ze źle zagłuszonymi wulgaryzmami. 

Reklama

Widzowie szybko zareagowali. Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęły skargi dotyczące wspomnianych materiałów.  

To nie pierwsze w tym roku zgłoszenia dotyczące programów TVP. KRRiTV otrzymała już skargi na pasek o "nuklearnym ataku Putina na Ukrainę", który był przesadzony, a przeraził wielu widzów. W kwietniu zgłoszono braku obiektywizmu w programie Marcina Tulickiego "Nasz człowiek w Warszawie", który oczerniał byłego premiera Donalda Tuska. 

Zobacz też:

KRRiT weźmie pod lupę model rodziny w polskich produkcjach. Na liście "Na wspólnej" i "Na dobre i na złe"

KRRiTV otrzymała 250 skarg na "Królowe życia". Rada podjęła decyzję w sprawie programu

Robert Lewandowski już w FC Barcelona. Prezentuje w Miami nowy zegarek

"Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami". Znamy już skład jury

***

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: TVP | Wiadomości TVP | Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy