Reklama
Reklama

Wojtek Sawicki ujawnia skandal na festiwalu muzycznym. Tak potraktowano osoby z niepełnosprawnościami!

Wojtek Sawicki, znany pod pseudonimem Life on Wheelz to influencer i aktywista, który walczy w sieci o widoczność osób z niepełnosprawnościami. Dziennikarz muzyczny nie obawia się podejmowania kontrowersyjnych tematów i tym razem zwrócił uwagę na skandal, do którego doszło podczas festiwalu muzycznego na Śląsku. Według relacji Wojtka, organizator imprezy zapomniał o osobach z niepełnosprawnościami. Influencer przyjrzał się sprawie z bliska.

Wojtek Sawicki ujawnia skandal na festiwalu muzycznym. Tak potraktowano osoby z niepełnosprawnościami!

Wojtek Sawicki szeroką rozpoznawalność w sieci zyskał pod pseudonimem Life on Wheelz. Na swoich mediach społecznościowych opowiada o codzienności osoby z niepełnosprawnością. Mimo pewnych trudności w życiu, influencer stara się pozostać optymistycznie nastawiony i każdego dnia udowadnia, że jest w stanie pokonać wiele przeciwności losu. Nie tak dawno wziął udział w kampanii reklamowej, w której przyznał, że osoby poruszające się na wózkach, również mogą mieć potrzeby związane z bliskością i seksualnością, o czym pisaliśmy (tutaj).

Reklama

Kolejnym tabu, za którego rozpracowanie zabrał się Wojtek, jest udział osób z niepełnosprawnościami w masowych imprezach. Aktywista właśnie ujawnił, że podczas dużego festiwalu muzycznego w Chorzowie, który odbył się miniony weekend, doszło do zaniedbania ze strony organizatorów. Mimo oficjalnej informacji, że impreza jest dostosowana do potrzeb fanów muzyki, którzy poruszają się na wózkach, okazało się, że zapewnienia nie miały wiele wspólnego z rzeczywistością

Platforma zbudowana dla osób z niepełnosprawnościami została wyposażona w... schody, zamiast specjalistycznego podjazdu, czy windy. Z tego powodu festiwalowicze, którzy chcieli cieszyć się imprezą, a poruszali się na wózkach, nie mieli takiej możliwości. Wojtek Sawicki poprosił na Instagramie, by udostępniać informację na temat skandalu i zwrócić uwagę na sprawę organizatorów imprezy.

Sam festiwal na razie nie odniósł się do zarzuconej mu ignorancji wobec osób z niepełnosprawnościami. 

Zobacz też:

Odważne zdjęcie Wojtka Sawickiego. Obnażył intymność

Wojciech Sawicki opowiada o intymnym życiu z narzeczoną. "Seks to radość"

Jerzy Połomski ma już wybrane miejsce pochówku. Za życia będzie musiał wybrać dla siebie pomnik!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Wojciech Sawicki | Life on Wheelz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy