Reklama
Reklama

Wojciech Szczęsny zaraz zostanie ojcem, a tu takie wieści. Nigdy nie poznał swojej siostry

Wojciech Szczęsny już dziś sprawdzi swoje umiejętności w meczu Polska-Austria na Euro 2024. Uzdolniony piłkarz i bramkarz jednak skrywa w sobie pewną tajemnicę, o której praktycznie nic nie mówi. Historię ze szczegółami opowiedziała jego mama, Alicja Szczęsna.

Wojciech Szczęsny zaraz zostanie ojcem, a tu takie wieści

Wojciech Szczęsny jest jednym z trzech bramkarzy polskiej reprezentacji piłki nożnej w Euro 2024. Być może to właśnie on będzie dziś stał na bramce w meczu Polska-Austria. Jak na razie przed piłkarzem czeka jeszcze jedno ważne wyzwanie - wkrótce zostanie ojcem. Niestety ze względu na ostatnie miesiąc ciąży, Marina musiała zostać w domu, aby jeszcze opiekować się ich synkiem Liamem. Niewiele osób wie lub pamięta o tragedii, która spotkała piłkarza w młodych latach. Przez nieszczęśliwy wypadek nigdy nie poznał swojej siostry.

Reklama

Rodzinna tragedia Szczęsnego. Takie wieści tuż przed meczem Polska-Austria na Euro 2024

Wojciech Szczęsny skrywa tragiczną historię, która wydarzyła się w rodzinie. Jego siostra, Natalia, zmarła w dramatycznych okolicznościach. Niestety nie udało się jej uratować. Całe wydarzenie miało miejsce 3 lata przed narodzinami piłkarza. Całe wydarzenie miało ogromny wpływ na całą rodzinę.

Wojciech Szczęsny talent do piłki nożnej odziedziczył po ojcu, Macieju Szczęsnym, który tylko raz opowiedział w wywiadzie o utracie córki Natalii.

"(...) Gdy budziłem się w nocy albo wstawałem rano, liczyłem, że wszystko okaże się tylko koszmarem. Że zaraz zniknie. Nie zniknęło, Natalka w snach wracała jeszcze często. W mojej koszuli  (...)" - mówił ojciec Szczęsnego dla "Rzeczpospolitej".

Tragedia Wojtka Szczęsnego: nigdy nie poznał swojej siostry. Mama bramkarza opowiedziała o wypadku

Dla "Rewii" mama Wojtka Szczęsnego, Alicja Szczęsna opowiedziała, co dokładnie się stało.

Otóż 11 kwietnia 1987 roku, dziewczynka przechodziła obok trzepaka razem ze swoją mamą. Metalowa konstrukcja w pewnym momencie przechyliła się na tyle, że raniła siostrę piłkarza, powodując poważne obrażenia głowy. 

Pomimo wysiłków lekarzy, nie udało się uratować Natalii. Zmarła dwa dni później, a jej śmierć była ogromnym ciosem dla rodziny. Co ciekawe, Wojciech Szczęsny urodził się 18 kwietnia 1990 roku, w 3. rocznicę śmierci siostry. To wyjątkowe zdarzenie miało wpływ na całe życie piłkarza i jego rodziny, którzy bardzo rzadko - albo i w ogóle o tym nie wracają pamięcią.

Co ciekawe, przed laty, Marina i Wojtek wyznali kiedyś, że jeśli będą mieć kiedyś córeczkę, to dadzą jej na imę Natalia. Czy tak będzie? Przekonamy się w niedalekiej przyszłości.

Zobacz też:

Wojciech Szczęsny pochwalił się wysokością swojego majątku. Zaskoczenie to mało powiedziane

Maryla Rodowicz podzieliła się zaskakującymi przemyśleniami. Piosenkarka wciąż nie traci nadziei [POMPONIK EXCLUSIVE]

Wojciech Szczęsny jednak nie przejdzie na emeryturę? Bramkarz postawił ultimatum

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Wojciech Szczęsny | Euro 2024 | Marina Łuczenko-Szczęsna
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy