Reklama
Reklama

Włodzimierz Szaranowicz udzielił córce obszernego wywiadu. Książka ukaże się w październiku

Włodzimierz Szaranowicz w rozmowie z córką Martą Szaranowicz-Kusz opowie o swoim życiu, karierze dziennikarskiej oraz wyjątkowych podróżach. Obszerny wywiad zatytułowany „Szaranowicz. Życie z pasją” ukaże się już 27 października.

Włodzimierz Szaranowicz odszedł na emeryturę

Włodzimierz Szaranowicz to zarówno legendarny komentator sportowy, jak i świadek niezwykłych wydarzeń. Komentował między innymi skoki Adama Małysza, występy Justyny Kowalczyk, a nawet mecze Michaela Jordana w NBA.

Nie ma w Polsce osoby, która nie znałaby jego wszechstronnej pracy i zaangażowania. Od 1976 roku był związany z Polskim Radiem, a od 1977 z Telewizją Polską. W 2009 roku został dyrektorem TVP Sport.

Na zasłużoną emeryturę odszedł z powodu choroby, w której wspiera go oddana żona oraz trójka troskliwych dzieci: 42-letni Luka, 38-letnia Marta oraz 29-letni Michał.

Reklama

"Nagle zacząłem wolniej kojarzyć, nie znosiłem stresu, uciekałem przed nim. To się nie łączyło z życiem dziennikarskim" - wyznał w rozmowie z TVP Sport, w której poinformował o zakończeniu kariery.

"Szaranowicz. Życie z pasją": ukaże się obszerny wywiad z córką

Chociaż Włodzimierz Szaranowicz nie pracuje już w telewizji, to ma za sobą wiele pięknych wspomnień, którymi może podzielić się z innymi. Właśnie dlatego pod koniec października ukaże się książka zatytułowana: "Szaranowicz. Życie z pasją".

Szaranowicz opowie w niej o swoim życiu i dorastaniu na powojennym Muranowie, karierze dziennikarskiej i godzeniu jej ze sferą prywatną oraz... swoich czarnogórskich korzeniach. Obszerny wywiad poprowadzi jego córka, z wykształcenia socjolożka, Marta Szaranowicz-Kusz.

Wątki sportowe i rodzinne będą przeplatały się tam ze wspomnieniami z odległych zakątków świata, a życiowe trudności z radosnymi wzruszeniami.

"Z jakiego powodu naraził się jednemu z warszawskich gangsterów? Dlaczego nie został aktorem? Skąd wziął pomysł na hasło "Hej, hej, tu NBA"? Czy tęskni za mikrofonem?" - wylicza wydawnictwo.

Adam Małysz przyznaje, że komentarze Włodzimierza Szaranowicza zawsze budziły w nim olbrzymie emocje, nawet te odtworzone po czasie. Uważa, że ta biografia to obowiązkowa lektura każdego fana sportu.

Ruszyła już przedsprzedaż limitowanej edycji książki z autografem Włodzimierza Szaranowicza. Premiera została zaplanowana na 27 października.

Kim jest Marta Szaranowicz-Kusz?

Marta Szaranowicz-Kusz to 38-letnia córka Włodzimierza Szaranowicza, z wykształcenia socjolożka, badaczka społeczna, moderatorka procesów dialogu i konsultacji społecznych. 

Jest również certyfikowanym coachem oraz założycielką Fundacji Pole Dialogu. Pracuje w duchu Porozumienia Bez Przemocy.

Ma dwie córki: Klarę i Mariannę.

Pierwsze fragmenty książki można przeczytać tutaj: Ukazuje się książka Szaranowicza. Pierwsze fragmenty w Interii!

***

Więcej newsów o gwiazdach, ekskluzywne materiały wideo, wywiady i kulisy najgorętszych imprez znajdziecie na naszym Instagramie: https://www.instagram.com/pomponik.pl/

"Taniec z gwiazdami" - wiemy, kto odpadł. Ogromne zaskoczenie

Rozwydrzone dziki zaatakowały Shakirę i jej syna

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Włodzimierz Szaranowicz | TVP Sport
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy