Reklama
Reklama

Wiemy, co z ukochanymi psami królowej Elżbiety II. Kto się nimi zaopiekuje?

Królowa Elżbieta II była miłośniczką zwierząt. Kochała konie, a także psy, w szczególności te rasy corgi. Podczas swojego życia opiekowała się wieloma czworonogami, a przed śmiercią była właścicielką czterech pupili. Teraz wiadomo, co się z nimi stanie!

Królowa II zmarła 8 września w Balmoral. Jej śmierć wzbudziła ogromne emocje nie tylko w rodzinie royalsów, ale także wśród mieszkańców Wielkiej Brytanii. Następcą tronu został jej syn, król Karol III, a Królową Małżonką - Camilla. Bliscy zmarłej dochodzą do siebie po trudnych chwilach na zamku w Windsdorze, gdzie odbyło się już nabożeństwo w intencji zmarłej.

Reklama

Pomimo wiadomości o rzekomych kłótniach i konfliktach w rodzinie, royalsi szybko porozumieli się w kilku kwestiach. Jedną z nich jest opieka nad pupilami zmarłej królowej.

Kto się zajmie czterema psami?

Królowa Elżbieta II kochała psy. Co się stanie z jej pupilami?

Królowa Elżbieta II pozostawiła po sobie cztery psy: dwa rasy corgi o imionach Muick i Sandy, jeden rasy dorgi - Candy i jeden rasy cocker spaniel - Lissy. Pierwszy z nich był prezentem od księcia Andrzeja, który pragnął pocieszyć swoją matkę po śmierci księcia Filipa i podarował jej czworonożnego przyjaciela.

Królowa często spacerowała ze swoimi psami w ogrodach Frogmore House w posiadłości Windsor, a jej towarzyszką była Sarah Ferguson, była żona księcia Andrzeja i księżna Yorku. Pomimo rozwodu z synem monarchini obie panie lubiły się i często wspólnie spędzały czas.

Informator magazynu "The Telegraph" twierdzi, że była synowa królowej obiecała, że po jej śmierci zaopiekuje się psami. To właśnie ona i książę Andrzej będą zajmować się ukochanymi pupilami zmarłej.

Sarah Ferguson opłakuje śmierć królowej Elżbiety II

Ferguson po śmierci monarchini napisała na Twitterze, że będzie za nią bardzo tęsknić.

"Będę za nią tęsknić bardziej, niż mogą wyrazić słowa" - napisała w mediach społecznościowych.

"Oddała bezinteresownie całe swoje życie mieszkańcom Wielkiej Brytanii i Wspólnoty Narodów. Dla mnie była najbardziej niesamowitą teściową i przyjaciółką. Zawsze będę jej wdzięczna za hojność, jaką mi okazała, pozostając blisko mnie nawet po moim rozwodzie" - czytamy jej słowa.

Królowa Elżbieta II i psy rasy corgi

Królowa Elżbieta II pierwszego psa rasy corgi dostała od swojego ojca, króla Jerzego VI, gdy miała 7 lat. Ówczesna księżniczka i jej siostra Małgorzata nadały pupilkowi imię Dookie, a kilka miesięcy do ich rodziny dołączył kolejny zwierzak, tym razem o imieniu Jane.

Przez całe życie monarchini miała ponad 30 psów rasy corgi i dorgi.

Zobaczcie również:

Dziennikarka TVN zdradziła, jak wyglądały ostatnie dni królowej Elżbiety II. Była radosna?

Pogrzeb Elżbiety II. Znamy szczegóły Polskiej delegacji

Aleksandra Kwaśniewska wspomina spotkanie z królową: Dziękuję za ten nieopisany zaszczyt

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy