Reklama
Reklama

Wielkie poruszenie po śmierci Krzysztofa Respondka. Zostanie upamiętniony w wyjątkowy sposób

Niedługo minie pięć miesięcy od niespodziewanej śmierci Krzysztofa Respondka. O śmierci artysty Kabaretu Rak poinformował współtwórca tej formacji, Krzysztof Hanke. Aktor, którego nadal wspominają sławni znajomi i fani, doczeka się wspaniałego upamiętnienia. Niewiarygodne, na jaki gest zdobyli się mieszkańcy jego rodzinnych stron.

Krzysztof Respondek zmarł nagle w wieku 54 lat

Wieści o śmierci Krzysztofa Respondka przekazał 22 grudnia jego serdeczny przyjacielKrzysztof Hanke.

"Odszedł mój Przyjaciel, artysta  kabaretu Rak Krzysztof Respondek. Nic więcej nie potrafię dodać" - napisał poruszony w swoich mediach społecznościowych.

Informacja o odejściu uwielbianego aktora i artysty kabaretowego była dla wszystkich ogromnym szokiem. Zwłaszcza, że nic nie zwiastowało tej tragedii i jeszcze kilka dni wcześniej Respondek cieszył się doskonałą kondycją.

Reklama

"Trzy dni temu graliśmy razem imprezę. Był w pełni sił, żartował jak zawsze, normalny Krzysiek. I zawał, w nocy. Przewieźli go do szpitala do Zabrza. Trzy dni walczyli o jego życie" - mówił Krzysztof Hanke w rozmowie z portalem Ślązag.

Krzysztof Respondek zostanie upamiętniony we wspaniały sposób

Krzysztof Respondek został pochowany na cmentarzu w swoich rodzinnych Tarnowskich Górach. Teraz zostanie też w wyjątkowy sposób uhonorowany przez mieszkańców tych okolic. Wszystko za sprawą plebiscytu "Galeria Artystyczna", który, jak podaje portal radiopiekary.pl, już od 20 lat honoruje znanych i zasłużonych twórców oraz artystów.

W ramach tej inicjatywy, każdego roku na katowickim placu Grunwaldzkim ustawiane są popiersia z brązu przedstawiające zasłużone dla regionu osoby. Tym razem, dzięki wyjątkowo licznym głosom, takim gestem uhonorowany zostanie właśnie Krzysztof Respondek.

"Niezmiernie cieszę się, że Krzysztof Respondek, którego z wielkim żalem niedawno pożegnaliśmy, znajdzie swoje miejsce w "Galerii Artystycznej". Ten ceniony artysta z pewnością zasłużył na to szczególne wyróżnienie. Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy wzięli udział w plebiscycie, bo to wyraz Waszej wdzięczności i pamięci dla twórców, którzy swoim talentem i swoją pracą przyczynili się do rozwoju rodzimej kultury i sztuki" - mówił cytowany przez radiopiekary.pl Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Co ciekawe, w tym roku w plebiscycie wzięła udział rekordowa ilość osób - 3 tysiące, czyli ponad dwa razy więcej niż w ubiegłym roki.

"Niemal 60% osób, które wzięły udział w tegorocznym plebiscycie, oddało swój głos na Krzysztofa Respondka" - dodała cytowana przez Katowice Nasze Miasto Marta Chmielewska, naczelnik wydziału promocji, odpowiadającego za przeprowadzenie plebiscytu.

Zobacz także:

Krzysztof Respondek miał wyjątkową pasję. Był jednym z pierwszych w Polsce

Już wszystko jasne. Wiemy, kto zastąpi Krzysztofa Respondka. Te słowa łamią serce

Lekarze długo walczyli o życie Respondka w karetce. Przyjaciółka poznała jego ostatnie chwile i ujawnia szczegóły

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Krzysztof Respondek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy