Reklama
Reklama

Węgorzewska ma zaskakującą pasję. Dom jurorki "The Voice Senior" jest tym przepełniony

Alicja Węgorzewska od 28 lat mieszka na warszawskim Ursynowie. Swój dom nazywa azylem. Spędza tam wiele czasu, choć jej praca związana jest z podróżami po całym świecie. Artystka, a ostatnio też jurorka "The Voice Senior", pochwaliła się swoimi niezwykłymi kolekcjami, które są ozdobą jej domu.

Alicja Węgorzewska jest wybitną śpiewaczką operową. Chętnie współpracuje z TVP, gdzie od kilku lat komentuje słynne Noworoczne Koncerty Wiedeńskie. Wzięła udział w programie "Bitwa na głosy". Dodatkowo już dwa sezony występuje jako trenerka i jurorka muzycznego show "The Voice Senior". Od obowiązków zawodowych ucieka do swojego domu, który jest pełen ciepła i pamiątek.

Reklama

Alicja Węgorzewska kupiła dom na Ursynowie

Alicja Węgorzewska jest utytułowaną śpiewaczką operową. Mezzosopranistka przez kilka lat występowała na deskach Wiedeńskiej Opery. Miała okazję zaśpiewać na największych scenach świata. Od Warszawy przez Berlin, Amsterdam po Nowy Jork. Te występy pozwoliły artystce zarobić trochę pieniędzy i dzięki temu blisko 3 dekady temu kupiła dom w zacisznej okolicy pod Warszawą. Tu wraca po każdym koncercie i ciężkiej pracy w Warszawskiej Operze Kameralnej, której jest dyrektorką od 2018 roku.

Węgorzewska zbiera weneckie maski i anioły

Alicja Węgorzewska nie tak dawno zaprosiła do swojego domu Mateusza Szymkowiaka i "Pytanie na śniadanie". Artystka pokazała wówczas, że urządziła swoje gniazdko tak, by było tu przytulnie i ciepło. Dom jest pełen światła. Wszędzie rozstawione są świece, które dodają blasku przedmiotom i pamiątkom, których tu pełno.

"Każdy przedmiot, który tu stoi, wisi, leży, jest związany z jakąś historią: z przyjaciółmi, z podróżami, z wydarzeniami artystycznymi w moim życiu. Nie ma tutaj przypadkowych przedmiotów" - wyjaśniła.

Na parapetach i komodach stoją figurki aniołów, które Węgorzewska zbiera, ale też chętnie rozdaje swoim gościom. Z kolei ściany ozdabiają dziesiątki masek weneckich. Artystka zaczęła je zbierać od pierwszej wizyty we włoskiej La Serenissima, jak nazywają wenecjanie swoje miasto. Potem kolekcja się rozrosła, a znajomi chętnie obdarowują Węgorzewską kolejnymi maskami.

Alicja Węgorzewska kocha spotkania z przyjaciółmi

W salonie artystki nie mogło zabraknąć pianina, przy którym chętnie zasiada, by akompaniować. Jak przyznała, nie służy ono tylko do celów zawodowych. Węgorzewska prowadzi otwarty dom. Spotyka się tu bardzo chętnie z przyjaciółmi. Wówczas rozmawiają, a wspólne biesiady są upiększone śpiewem i muzyką. 

Dom Alicji Węgorzewskiej jest otoczony imponującym ogrodem. Artystka jest szczęśliwa, że udało się jej stworzyć taki dom, do którego chętnie wraca.

"To miejsce znalazłam sama. To miejsce jest moim azylem, ponieważ jest trochę na uboczu, ale też zamknięte. Mogę zamknąć dom i wyjechać na trzy miesiące, rok albo dwa. Wracam i wszystko jest w najlepszym porządku" - dodała.

Zobacz też:

Skandal w "The Voice Senior". Niebywałe, z czego zażartowała Alicja Węgorzewska

Węgorzewska: Nie chcę być jak Grycanki!

Węgorzewska w głębokiej żałobie. Z całej Polski płyną kondolencje po wieściach o tragedii

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Alicja Węgorzewska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy