Reklama
Reklama

Ujawnili treść ostatniego pożegnania Tomasza Komendy. Takie przesłanie po sobie pozostawił

W poniedziałek 26 lutego odbył się pogrzeb i ostatnie pożegnanie Tomasza Komendy. 46-latek został pochowany na cmentarzu we Wrocławiu, a uroczystość zebrała tłumy bliskich. W jej trakcie nie zabrakło wzruszających momentów i wyznań ze strony członków rodziny bohatera jednego z największych skandali w historii polskiego sądownictwa. Przekazano też ostatnią wiadomość od zmarłego.

Tomasz Komenda od wielu miesięcy zmagał się ze złośliwym nowotworem, z którym próbował sobie poradzić nawet za pomocą eksperymentalnej metody w znanej niemieckiej klinice. Niestety, na podobne kroki było już za późno i w dniu 21 lutego Komenda odszedł z tego świata. Bliscy zmarłego postanowili nie czekać z pogrzebem i zaplanowali go na miniony poniedziałek, wcześniej prosząc media (a zwłaszcza operatorów kamer i fotoreporterów), by nie pojawiały się na uroczystości. Nie wszystkie uszanowały to życzenie, stąd też wiemy m.in. o wzruszających słowach, którymi bratanica Tomka pożegnała 46-latka.

Reklama

Tak brzmi ostatnia wiadomość od Tomasz Komendy. Chwyta za serce

Tomasz Komenda dla wielu osób stał się symbolem walki o sprawiedliwość i postacią godną wielkiej sympatii. Z czasem ten obraz zaczęły nieco zamazywać kontrowersje związane ze stosunkiem Komendy do swojej partnerki i rodziny, ale na szczęście mamie i bratu zmarłego udało się pogodzić z nim, zanim było za późno. W trakcie pogrzebu nie zabrakło zresztą wzruszającego przesłania ze strony 46-latka.

Nie brak osób, które były niezwykle zainteresowane ostatnimi słowami Tomasza Komendy. Całe życie mężczyzny było wypełnione szalenie trudnymi sytuacjami, ale też rozmaitymi wzlotami i upadkami. Dziś możemy już powiedzieć, że wiadomość Komendy do jego przyjaciół, fanów, ale też osób, które kiedyś skrzywdził, dosłownie chwyta za serce:

"Niech mi będzie wolno na zakończenie, korzystając z tej ostatniej okazji, powiedzieć w imieniu Tomka te ważne, choć jakże symboliczne, trzy słowa: Przepraszam, przepraszam, jeśli kogoś uraził. Dziękuję, dziękuję za okazaną życzliwość, wyrozumiałość, walkę i opiekę. I proszę, proszę, żyjcie takim życiem, jakiego pragniecie" - przekazano w trakcie pogrzebu, o czym informuje "Fakt".

Tomasz Komenda miał świecki pogrzeb

W trakcie uroczystości pożegnalnej pojawiły się dwa szczególnie utwory: "25 lat niewinności" Kazika Staszewskiego oraz "Mori" Dawida Podsiadły. Było to możliwe, ponieważ pogrzeb Tomasza Komendy miał charakter świecki. 46-latek spoczął w mogile na wrocławskim cmentarzu.

Zobacz też:

Rodzina Tomasz Komendy zadbała o poruszającą oprawę na pogrzebie

To ona zajmowała się Komendą tuż przed śmiercią. Wyjawiła, jakie mogły być przyczyny raka

Brat Tomka Komendy zabrał głos po jego śmierci. Udało im się pogodzić

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Komenda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama