Reklama
Reklama

TVP zrealizuje "The Voice of Ukraine"! Matyszkowicz zdradza kwestie finansowe!

Telewizja Polska postanowiła po raz kolejny wyciągnąć rękę w stronę Ukrainy. Publiczny nadawca doszedł do wniosku, że warto byłoby umożliwić naszym sąsiadom kręcenie „The Voice of Ukraine”, które niegdyś cieszyło się u nich popularnością. Prezes TVP, Mateusz Matyszkowicz, zaznaczył, że polska stacja pokryje całe koszty związane z produkcją. W ostatnim wywiadzie wyjaśnił, jak będzie wyglądała współpraca z Ukraińcami.

TVP wyciągnęło rękę do Ukraińców!

Telewizja Polska ma zamiar po raz kolejny pomóc Ukrainie. Tym razem stacja pokusiła się nie o zorganizowanie kolejnego koncertu charytatywnego, lecz o umożliwienie ukraińskim producentom nagrań programu rozrywkowego, który cieszy się powodzeniem w Polsce, a mowa tu o  "The Voice of Poland". Warto zauważyć, że ukraińska wersja programu przestała być nagrywana z uwagi konflikt zbrojny, do którego doszło na terenie państwa.

Prezes TVP podjął decyzję, by "The Voice of Ukraine" był nagrywany w Warszawie. Stacja ma także pokryć wszystkie koszty projektu. Swoją decyzję Matyszkowicz wyjaśnił w ostatnim wywiadzie.

Reklama

"The Voice of Ukraine" będzie nagrywane w Polsce!

Prezes TVP opowiedział o założeniach projektu. Jak podkreślił, program "The Voice of Ukraine" będzie nagrywany w scenografii, którą stworzono dla polskiego formatu, co przełoży się na zminimalizowanie kosztów.

"Telewizja Polska ma umowę licencyjną na "The Voice of Poland". Jesteśmy w bliskim kontakcie z telewizjami ukraińskimi. Na Ukrainie licencję na Voice ma stacja 1+1, ale nie ma w tym momencie mocy produkcyjnych, realizacyjnych ani budżetowych do stworzenia takiego projektu. Zaprosiliśmy nadawców ukraińskich, żeby zrobili "The Voice of Ukraine" u nas, w naszym studio, w naszej scenografii, w języku ukraińskim" - — powiedział "Super Expressowi" Mateusz Matyszkowicz.

Prezes TVP dodał, że umowa pomiędzy stronami będzie opierać się na zasadzie barteru, sprawiając, że każda ze stron na tym skorzysta.

"Zrobimy to w formie nieodpłatnej dla nich. My zachowamy dla siebie licencje na dystrybucje tego na kraj, żeby obywatele Ukrainy, którzy są w Polsce, mogli zobaczyć Voice w swoim języku, ze swoimi artystami. Strona ukraińska dostanie od nas w ramach tego barteru gotowy produkt na anteny ukraińskie" - wyjaśnił.

Nagrania "The Voice of Ukraine" rozpoczną się prawdopodobnie przed końcem lata.

Zobacz też:

Marta Manowska pisze o pożegnaniu. Zaniepokojeni fani zaczęli snuć domysły

Kalczyńska podkręciła rywalizację z TVP? Wellman by jej nie pochwaliła!

Żałoba w TVP. Nie żyje popularny operator. Telewizja opublikowała wzruszające pożegnanie

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: TVP | "The Voice of Poland" | Mateusz Matyszkowicz
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy