Reklama
Reklama

Trzy dekady młodsza aktorka zawróciła w głowie Ferencemu. Tak zareagował na wieści o ciązy

Adam Ferency nigdy nie był szczególnie wylewny, jeśli chodzi o informacje o życiu prywatnym. Dlatego bardzo źle znosił plotki o swoim romansie z trzydzieści lat młodszą aktorką Patrycją Soliman. Kiedy na świecie pojawiło się dziecko definitywnie zakończył związek.

Adam Ferency zagrał w kultowych polskich filmach

Adam Ferency jest jednym z bardziej rozpoznawalnych polskich aktorów. Gra w teatrze, dubbinguje, a przede wszystkim ma na swoim koncie role w kultowych polskich filmach. Do niezapomnianych jego kreacji należy m.in. rola Tadeusza Morawskiego w "Przesłuchaniu" Ryszarda Bugajskiego, Jaśka Palucha w Jeziorze Bodeńskim, kamerdynera Konrada w "Niani"  czy ojca Kleofasa w "Jasminum" Jana Jakuba Kolskiego.

Reklama

To właśnie na planie ostatniego z wymienionych filmów 55-letni wówczas aktor poznał zaczynającą karierę aktorską Patrycję Soliman, której wróżono sukcesy. Ferency tak bardzo zauroczył się 24-letnią wówczas koleżanką po fachu, że gotowy był nawet zostawić dla niej żonę i dzieci. A przypomnijmy, że żoną aktora była teatrolożka Małgorzata Dziewulska. Para doczekała się  syna i córki. 

Romans Ferencego z młodą aktorką

W 2005 roku media rozpisywały się o romansie pary. Kiedy na świat przyszła Franciszka, jej rodzice - Patrycja Soliman i Adam Ferency - wiedzieli już, że nie będą razem. Ich córka była jeszcze mała, gdy rozstali się definitywnie.

"Nie jest mi lekko, ale nie żałuję swoich decyzji. Dzięki Frani zapominam o wszystkim, co trudne. Wszystko złe oddala się, maleje. Frania przewartościowała wszystko. Jest najważniejsza" - powiedziała aktorka w wywiadzie dla "Gali", ale na pytanie, czy ojciec Franciszki pomaga jej w wychowaniu córki, nie chciała odpowiedzieć.

Patrycja Soliman poświęciła się macierzyństwu

Związek Ferencego i Soliman najbardziej odbił się na karierze aktorki. Choć na początku grała u Koterskiego, pojawiła się w oscarowym "Pianiście", to potem musiała zadowolić się epizodycznymi rolami. Przed laty udzieliła wywiadu, w którym opowiedziała o macierzyństwie.

"Nigdy nie miałam dylematu: kariera czy dziecko. Los zdecydował za mnie, ale cieszę się, że stało się, jak się stało" - mówiła Patrycja Soliman w rozmowie z "Twoim Imperium". 

W ostatnim czasie aktorka pojawiłą się na małym ekranie w takich serialach jak "Korona królów", "Szadź", czy "Furioza".

Zobacz też:

Adam Ferency zdobył się na moment szczerości: "Piłem przez całe życie"

Adam Ferency przeżył poważne problemy zdrowotne. Długo wracał do formy

Jadwiga Barańska zdradziła, jak się czuje. Jeszcze niedawno było z nią nieciekawie

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Adam Ferency | Patrycja Soliman
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy